Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
15/05/2024 - 16:15

Nasz człowiek spod Limanowej został pierwszym wiceprezydentem Krakowa

Jeszcze przed wygraną Aleksandra Miszalskiego, który został nowym prezydentem Krakowa, mówiło się, że to Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego i lider Stowarzyszenia „Lepszy Kraków”, zostanie pierwszym wiceprezydentem. Te przewidywania się potwierdziły, bo Miszalski właśnie oficjalnie przedstawił swoich zastępców. Stolicą Małopolski będzie teraz współrządził nasz krajan, bo Mazur pochodzi z gminy Kamienica koło Limanowej.

Stanisław Mazur, lider Stowarzyszenia „Lepszy Kraków”, najpierw sam wystartował na prezydenta Krakowa, potem z kandydowania się wycofał. Ostatecznie jednak należy do wygranych, bo został wiceprezydentem. Swoich zastępców Aleksander Miszalski przedstawił podczas konferencji prasowej.    

Na trzy miesiące przed upływem kadencji rektora zdecydowałem się przyjąć propozycję nowego prezydenta Krakowa Aleksander Miszalski - objęcia funkcji pierwszego zastępcy prezydenta Krakowa odpowiedzialnego za planowanie przestrzenne, gospodarkę, strategię i rozwój. Uznałem, że to moja powinność wobec miasta, któremu tak wiele zawdzięczam. Wierzę, że służąc Krakowowi, będę budował również siłę krakowskiego środowiska akademickiego. Wierzę, że również poprzez tę funkcję, środowisko to będzie jeszcze mocniejsze – napisał Mazur na swoim fanpage,u  na Facebooku.

Czytaj też Coś takiego! Wójt Sękowej Małgorzata Małuch została bohaterką… wziętej książki

Stanisław Mazur to nasz krajan, bo pochodzi z Kamienicy koło Limanowej.  Jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego Od ponad dwudziestu lat pełni funkcje związane z zarządzaniem instytucjami akademickimi o różnym charakterze. Był pierwszym dyrektorem Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej, która do dziś jest aktywnym podmiotem wspierającym działalność UEK i wzbogacającym jego ofertę.

Czytaj też Supergwiazda telewizji z niewielkiej wsi koło Limanowej. Tego nie wiecie o prywatnym życiu Doroty Gawryluk  

Od 2020 roku pełni  funkcję rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor ponad 260 publikacji, redaktor naczelny kwartalnika „Zarządzanie Publiczne/Public Governance”, jeden z pomysłodawców i organizatorów seminariów naukowych „Dobre rządzenie” oraz „Koło Krakowskie”. Lider i uczestnik wielu krajowych i zagranicznych projektów badawczych z zakresu polityki publicznej i zarządzania publicznego. Członek Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych w kadencji 2020–2024, członek International Public Policy Association. ([email protected]) fot. krakow.plDziękujemy za przesłanie błędu