Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
26/10/2022 - 12:50

Próbował go zabić. Sceny, jak z horroru przy ulicy Broniewskiego [FILM, ZDJĘCIA]

W Nowym Sączu przy ulicy Broniewskiego, w sobotnie popołudnie rozegrały się sceny, jak z horroru. Zaroiło się od policjantów. Na miejscu pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego. Jak się okazało, 38-letni Sądeczanin w ciężkim stanie został zabrany do szpitala, bo ktoś próbował go zabić.

Aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się w Nowym Sączu. W sobotnie popołudnie, po godzinie czternastej, na ulicy Broniewskiego zaroiło się od policjantów. Na sygnale przyjechało również pogotowie ratunkowe. Mieszkańcy, którzy widzieli całe zdarzenie twierdzili, że ktoś został zamordowany. Na szczęście, te doniesienia nie potwierdziły się. Jak się okazało, 38-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zaatakowany i zraniony nożem. Poszkodowany mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jego życie było zagrożone.

- Policjanci natychmiast podjęli zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjne i procesowe. Z ich ustaleń wynikało, że na miejscu zdarzenia byli obecni dwaj mężczyźni, z których jeden zaatakował 38-latka. Mundurowi niezwłocznie sporządzili rysopisy tych mężczyzn i przekazali je wszystkim patrolom w służbie – powiedziała naszej redakcji kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zobacz też Nowy Sącz: co działo się pod sklepem przy ul. Broniewskiego? Policja prowadzi śledztwo

Już po niespełna dwóch godzinach, funkcjonariusze zatrzymali na terenie gminy Chełmiec dwóch mężczyzn, których podejrzewali o usiłowanie morderstwa. Obaj zostali przewiezieni do komendy, gdzie trafili do policyjnej celi.

- Jeszcze przez wiele godzin na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo–śledczej wykonywali liczne czynności procesowe, m.in. zabezpieczyli ślady oraz ustalili i przesłuchali  świadków. W efekcie podjętych działań, kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli także nóż, który został porzucony przez sprawcę w trakcie ucieczki. Wszystkie wykonane czynności doprowadziły do ustalenia, że za tym czynem stoi jeden z zatrzymanych mężczyzn – wyjaśnia rzeczniczka sądeckiej policji.

Zobacz też Brutalnie zamordował swoich bliskich nożami i szlifierką? Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok 

W poniedziałek 24 października, 33-letni sprawca został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu, mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie i tutaj poczeka na wyrok. Za usiłowanie zabójstwa, 33-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. ([email protected] Fot. i Film KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu