Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
25/03/2019 - 12:50

Piotr Ryba o regionie: będziemy atrakcyjni dla turystów, będą dobre oferty pracy

Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju, który przysłuchiwał się debacie o rozwoju Nowego Sącza i Sądecczyzny jest przekonany, że dobre połączenia z resztą Polski, to gwarancja rozwoju regionu i możliwość stworzenia atrakcyjnych miejsc pracy.

Zobacz też: Senator Jan Hamerski: rozwój ekonomiczny? Nie przeszkadzajmy mieszkańcom

Debata o przyszłości Nowego Sącza i Sądecczyzny odbyła się w ramach Spotkania Góralsko-Lachowskiego w Łącku. Jako paneliści udział w niej wzięli Witold Kozłowski - marszałek województwa małopolskiego, Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza i Jan Dziedzina, wójt gminy Łącko. Debatę prowadził historyk i publicysta Jakub M. Bulzak. Organizatorami spotkania byli Związek Podhalan Oddział w Łącku, Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Patronat medialny nad wydarzeniem miał portal Sądeczanin.info.

Zobacz też: Stanisław Pasoń o rozwoju regionu: skłócona rodzina nigdy nie będzie szczęśliwa

Jakie zagadnienia poruszone w dyskusji są najważniejsze według burmistrza Piotra Ryby?

- Nie mam żadnych wątpliwości, że jeżeli uda się zrobić połączenie kolejowe przez Piekiełko i dwupasmową sądeczankę, to więcej ludzi do nas przyjedzie niż ucieknie. Na debacie padło pytanie, czy dobra droga spowoduje odpływ pracowników. Ja uważam, że wręcz przeciwnie. Jeśli będzie dobra oferta turystyczna i będą atrakcyjne miejsca pracy i całoroczne atrakcje: sanatoryjne, turystyczne, lecznicze i rekreacyjne, to ludzie tutaj zostaną. Tutaj będą chcieli pracować – mówi zdecydowanie włodarz gminy Krynica-Zdrój.

Cała rozmowa w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu