Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
30/05/2018 - 13:05

Kamionka Wielka: Dom pod wiszącą skałą, zamieszkałbyś w takim? [WIDEO]

Gdy pierwszy raz pisaliśmy o domu mieszkalnym, który stoi niemal pośrodku czynnego kamieniołomu część sąsiadów była przekonana, że na stałe raczej tu nikt nie zamieszka. A jak to wygląda dziś?

Piszemy o tym miejscu raz jeszcze, bo to jedna z najbardziej malowniczych atrakcji gminy Kamionka Wielka i naprawdę – korzystając z pięknej pogody - warto to miejsce zobaczyć. Jest jednak coś, co nas zaskoczyło – tuż obok wyrobiska powstaje kolejny budynek.

Zobacz też: Kamionka Wielka: Wybory samorządowe 2018. Który z radnych jest najlepszy?

Pół żartem, pół serio zaczęliśmy się zastanawiać, czy ktoś przypadkiem nie wpadł na pomysł, jak na tej wyjątkowej – szczególnie dla „blokersów” - miejscówce zarobić i już przygotowuje nocleg pod wiszącą skałą. Skorzystalibyście?

Informacja dla turystów z tablicy przy punkcie widokowym na skałę:

- Stoją Państwo przed wysoką na kilkanaście metrów prawie pionową skalną ścianą mocno wciętą w zbocze. (…) To pozostałości starego kamieniołomu, który był eksploatowany od chwili rozpoczęcia budowy szlaku kolejowego Tarnów - Nowy Sącz - Muszyna do lat 60 - tych ubiegłego wieku i dawał zatrudnienie wielu mieszkańcom wsi. (…)

Doskonale widoczna pionowa skała ma wyraźnie widoczną drobno pomarszczoną powierzchnię. To najprawdopodobniej skamieniały odcisk dna przybrzeżnego Morza Tetydy, które istniało dziesiątki milionów lat temu w miejscu dzisiejszych Karpat. Zalecamy obserwację z lokalnej drogi, gdyż skały znajdują się na terenie prywatnym. Wejście w pobliże zbocza jest możliwe po uzyskaniu zgody mieszkańców.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu