Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
31/10/2019 - 10:10

Chełmiec: radni obradują w gminnym centrum kosmicznym. Relacja na żywo

O czym radni gminy Chełmiec dyskutują i o czym będą decydować podczas dzisiejszej sesji? Zapraszamy do oglądania transmisji z sesji rady gminy z 31 października:

Ważnym punktem sesji będzie dyskusja o tym, co dzieje się w gminnej oświacie. Samorządowcy zadecydują też o kształcie i zakresie współpracy z organizacjami samorządowymi w roku 2020.

Zobacz też: Chełmiec: „pajacowanie” na sesji a w roli główniej kolejne 8 milionów kredytu

Radni pochylą się też nad tematem treści wstępnych porozumień z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, których przedmiotem jest planowana budowa dróg w związku z modernizacją istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka Nowy Sącz w ramach zadania "Budowa nowej linii kolejowej Podłęże - Szczyrzyc - Tymbark - Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka Nowy Sącz. Brzmi zawile? Nic bardziej mylnego. Całość zagadnienia sprowadza się do rozbudowy infrastruktury transportowej. Jeśli kolej się rozbuduje, muszą zostać też rozbudowane drogi dojazdowe do kluczowych dla funkcjonowania systemu kolejowego miejsc.

Sporo projektów uchwał dotyczy również zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla różnych terenów w gminie.

Zobacz też: Chełmieckie „taśmy wstydu": „a Ty obywatelu siedź i płacz…”

Nieoficjalnie wiemy, że radni będą domagać się również wyjaśnień na temat rozwiązania z drogą do odciętego osiedla Łazy w Marcinkowicach. Czy dyskusja znów nabierze rumieńców jak ostatnio, gdy dyskutowano o uruchomieniu linii kredytowej dla gminy i sposobu rozpatrzenia skargi sołtysa Krasnego Potockiego w sprawie organizacji transportu publicznego?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu