Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
04/10/2019 - 12:40

Chełmieckie „taśmy wstydu": „a Ty obywatelu siedź i płacz…”

Jak w rzeczywistości wyglądały przebieg i głosowanie w trakcie prac Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, która obradowała w Chełmcu 6 września nad skargą na wójta gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego złożoną przez sołtysa Krasnego Potockiego Krzysztofa Kornaszewskiego w sprawie MPK? Dyplomatycznie użyć można tylko jednego określenia: całkowita kompromitacja radnych.

Ledwie wczoraj napisaliśmy o gorącej dyskusji na poniedziałkowej sesji w gminie Chełmiec na temat sposobu rozpatrzenia skargi na wójta Bernarda Stawiarskiego złożonej przez sołtysa Krasnego Potockiego w sprawie MPK, a dziś wracamy do tematu za sprawą nagrania, które udostępniono na Facebooku. Nagrania z obrad posiedzeń Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Śmiało można je nazwać chełmieckimi taśmami prawdy. Tyle, że przy takiej prawdzie mieszkańcom pozostaje tylko… płakać…

O szczegółach zamieszania i kompromitującym zachowaniu radnych na posiedzeniu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji pisaliśmy szczegółowo w publikacji Chełmiec: „przestępstwo”, „farsa” i „wstyd”? Rzecz o MPK i głosowaniu radnych

Dysponowaliśmy już wspomnianym wyżej fragmentem nagrania, jednak chcieliśmy mieszkańcom oszczędzić zażenowania kuriozalnym zachowaniem radnych, których przecież właśnie ci mieszkańcy wybrali. Dziś jednak – m.in. na prośbę samych mieszkańców zniecierpliwionych ostatnimi wydarzeniami w gminie – publikujemy link do nagrania. Co jest na nim utrwalone? Radni po drugim już głosowaniu w sprawie uznania skargi za zasadną lub nie, nadal nie potrafią zamknąć owego głosowania, bo tak naprawdę chyba do końca nie mają świadomości nad czym procedują.

Słuchać m.in. szefa Komisji Tomasza Fałowskiego – Wańczyka. – Chce tak samo k…. Kiedy na komisji k… Jak mieliśmy klub prosiłem tak samo – to odniesienie do starań i wniosków o uruchomienie w gminie Chełmiec transportu w oparciu o tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z Nowego Sącza. – Zróbmy autobusy! Jest wójt! Jest wszystko! Tylko dogadajmy się za jakie pieniądze! A nie, kurde (tu już radny chyba się zreflektował, że wcześniej wyrwały mu się znacznie mniej cenzuralne określenia), ktoś wymyśli, bo on chce!

Potem dochodzi do chaotycznej pyskówki między wszystkimi uczestnikami posiedzenia. Ale najbardziej porażające jest to, że nawet po trzecim (!) głosowaniu w tej samej sprawie radni nadal nie potrafią rzeczowo dojść do tego, czy uznali ją ostatecznie za zasadną czy nie, bo nie potrafią doliczyć się głosów choć w Komisji zasiada ledwie kilku radnych. Całe nagranie dostępne jest na Forum Mieszkańców Gminy Chełmiec na Facebooku i TUTAJ.

Czekamy na Wasze komentarze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)