Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
19/04/2024 - 20:40

Poznajcie piątkę laureatów konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty!

Za nami gala Sądecki Diament i tym samym poznaliśmy już piątkę laureatów konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty. Poznajcie ich nazwiska.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Sądecka i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”, z kolei partnerami wydarzenia: Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Przedszkole Muzyczne „Kraina Marzeń” oraz firma muzyczna DJ Sromek, która podczas gali zapewniła obsługę dźwiękową całości wydarzenia. Patronat medialny nad konkursem i galą sprawuje portal Sądeczanin.info.

- Przed nami występy 10 szczęśliwych finalistów. Przypomnijmy, uczestnicy musieli przebrnąć przez etap trzydniowych castingów w dniach od 13 do 15 marca. Biuro Fundacji Sądeckiej zostało opanowane przez młodych sądeczan, a ściany budynku dosłownie trzęsły się w posadach. W castingach VII edycji konkursu udział wzięło 130 osób. Na przesłuchaniach pojawili się wokaliści, instrumentaliści, soliści, zespoły muzyczne, kapela. Muzyka przeróżnego gatunku o wszechstronnej tematyce była chyba słyszana w najodleglejszych zakątkach Nowego Sącza. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia – mówił witając gości Przemysław Bawołek, dyrektor FS.

Zwyczajem poprzednich edycji konkurs był 3-etapowy. - Wyłoniono tym samym 30 półfinalistów. Amatorskie filmy wideo z ich występami można było oglądać od 8 do16 kwietnia na portalu sadeczanin.inf. Równoległe odbywało się głosowanie SMS. W sumie głosy oddano z 1752 numerów telefonów. Wynikiem głosowania SMS do dzisiejszego finału awansowało pięciu uczestników. Dodatkową piątkę wyłoniły głosy jury – wyjaśniał dyrektor. 

Sądeckie Młode Talenty: zapraszamy dziś na wielką galę! Zobaczcie najlepszych młodych muzyków regionu!

Po finałowych występach przyszedł czas na wielką Galę Sądeckiego Diamentu, w ramach którego obok konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty organizowany jest też wojewódzki konkurs historyczny Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma. Jaki był wynik pierwszej rywalizacji? Zygmunt Berdychowski honorowy prezes SKT Sądeczanin i pomysłodawca konkursu podkreślił na wstępie, że wszyscy uczestnicy obu przedsięwzięć są zwycięzcami. – Wszyscy jesteście zwycięzcami bo ćwiczycie, robicie więcej niż wasi rówieśnicy.

Zaznaczmy też, że łączna pula Stypendiów im. Braci Potoczków, którą rozdysponowało jury to kwota 5 000 zł. Jego werdykt przedstawił przewodniczący Marcina Królikiewicz. I tak okazało się, że trzecie miejsce ex aequo zajęli Duet akordeonowy - Adrian Grybel i Kacper Król oraz wokalista Krystian Gizicki. I duet i solista otrzymali stypendia po 500 zł. Drugie miejsce i stypendium w wysokości 1 000 zł przypadło w udziale zespołowi MadHouse. Z kolei pierwsze miejsce - też ex aequo zajęły Ewelina Boczarska i Magdalena Biel.

- Często się mówi, że wybór laureatów jest trudny, ale w tym roku to było naprawdę ogromne wyzwanie. Poziom uczestników konkursu z edycji na edycję jest coraz wyższy – podkreślał Królikiewicz. ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskim

Poznajcie piątkę laureatów konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty!
Za nami gala Sądecki Diament i tym samym poznaliśmy już piątkę laureatów konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty. Poznajcie ich nazwiska.


Dziękujemy za przesłanie błędu