Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
24/01/2023 - 16:05

Nowy Sącz: Jezioro Rożnowskie trzeba ratować! Jaką decyzję podejmie Rada Miasta?

Już trzy gminy na Sądecczyźnie: Gródek n/Dunajcem, Stary Sącz i Nawojowa podjęły uchwałę w sprawie przyjęcia apelu poparcia dla inicjatywy ustalenia zasad oczyszczania i uporządkowania linii brzegowej Jeziora Rożnowskiego. To bardzo ważna kwestia. Chodzi o ratowanie turystycznej perełki regionu, która każdego roku po zimie przypomina jedno wielkie pływające śmietnisko.

Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” zainicjowało ustanowienie funduszu, z którego środki zostaną przeznaczone na uratowanie jeziora.

W uzasadnieniu przygotowanego projektu tej uchwały czytamy:

- Mając na uwadze ochronę dziedzictwa przyrodniczego Sądecczyzny, dbałość o jej atrakcyjność turystyczną oraz walory rekreacyjne obszaru Jeziora Rożnowskiego dla mieszkańców Nowego Sącza, Rada Miasta Nowego Sącza wyraża pełne poparcie dla tej inicjatywy Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” i apeluje do Rządu i Parlamentu RP o dokonanie istotnych zmian w ustawie z dnia 20 lipca „Prawo Wodne”.

Czy Rada Miasta Nowego Sącza przyjmie dzisiaj podczas sesji tę bardzo ważną dla Sądecczyzny i nie tylko tę uchwałę? Jej projekt znalazł się w porządku obrad.

Zobaczymy także, jaka będzie decyzja rady dotycząca przyznania Tarczy Herbowej „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza” dla Pałacu Młodzieży, który w tym roku świętuje 70 – lecie istnienia oraz dla sądeckiego Chóru Scherzo.

Sesja rozpoczyna się o godz. 11.

Porządek obrad

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu