Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
12/07/2016 - 10:10

Złote dukaty dla kajakarzy. Na szczęście przed Letnią Olimpiadą w Rio de Janeiro

Gwiazdy Klubu Sportowego Start z Nowego Sącza: 28 -letni Grzegorz Hedwig i 25-letni Maciej Okręglak pod czujnym okiem trenera polskiej kadry olimpijskiej Jarosława Miczka będą reprezentować Polskę w Letniej Olimpiadzie w Rio de Janeiro w slalomie kajakowym. Wczoraj zostali zaproszeni przez władze miasta na uroczystą odprawę do ratusza.

Na spotkanie, obok niekwestionowanych aktualnych mistrzów z Nowego Sącza  zaproszeni zostali mistrzowie poprzednich pokoleń. Bo na miano kuźni mistrzów kajakarstwa sądecki klub pracuje już od kilkudziesięciu lat. Hedwig i Okreglak są kolejno piętnastym i szesnastym kajakarzem z Nowego Sącza reprezentującym Polskę na olimpiadzie.

To też 21. start sądeczan w tak renomowanych zawodach rangi ogólnoświatowej  i wszyscy mają nadzieję, że „oczko" będzie wyjątkowo szczęśliwe.

Maciej Okręglak zakwalifikował się do kadry w ostatniej niemal chwili - zamiast niego typowano do wyjazdu Mateusza Polaczyka, srebrnego medalistę świata, który ostatecznie odpadł w klasyfikacji. Różnica punktowa między pierwszym a drugim zawodnikiem wynosiła zaledwie jeden punkt, co najlepiej świadczy jak mocno Okręglak walczył o miejsce w ekipie.

Trener Jarosław Miczek komentował nawet:

- Każdy sportowiec marzy o tym, żeby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. W przypadku naszych zawodników ten szczyt już został osiągnięty. Teraz jego ukoronowaniem byłoby zdobycie medali.

Nasi mistrzowie nie kryją, że liczą na mocny doping ze strony sądeczan, a od władz miasta otrzymali nawet złote dukaty na szczęście.

Tekst i fot.: ES [email protected]

Sądeccy kajakarze na odprawie przed Olimpiadą w Rio de Janeiro


Dziękujemy za przesłanie błędu