Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
13/10/2015 - 13:15

Prezydent przyjął kajakarzy. Gratulował im udanych startów

W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyło się spotkanie prezydenta Ryszarda Nowaka z zawodnikami kajakarskiej Kadry Narodowej i równocześnie członkami KS Start Nowy Sącz.

Wizyta kajakarzy była znakomitą okazją do podsumowania sukcesów osiąganych w obecnym sezonie przez przedstawicieli Startu oraz przedstawienia planów na najbliższą przyszłość. Kajakarze przekazali prezydentowi oficjalną klubową koszulkę KS Start. 

Prezydent Ryszard Nowak, zwracając się do zawodników, podziękował za ich szczególne zaangażowanie i pogratulował osiąganych sukcesów. Zapewnił jednocześnie, że wspiera i będzie wspierał wszelkie inicjatywy i działania mające na celu rozwój sądeckiego kajakarstwa nie tylko w skali miasta i regionu, ale także Europy i świata. 

Największe sukcesy sądeckich zawodników przedstawił prezes klubu Krzysztof Szkaradek. Wspominał o szczególnie ważnym fakcie uzyskania kwalifikacji olimpijskiej do Rio de Janeiro przez Grzegorza Hetwiga. W spotkaniu wzięli również udział: Bogdan Okręglak trener Reprezentacji Polski Juniorów U-23 oraz trener KS Start, Kazimierz Kuropeska wieloletni trener Reprezentacji Polski Seniorów i uczestnik Igrzysk Olimpijskich, a także Tomasz Michałowski z biura prezydenta Miasta Nowego Sącza.

W sądeckim ratuszu obecni byli następujący zawodnicy:

  • Klaudia Zwolińska - aktualna mistrzyni Europy Juniorów i wicemistrzyni Europy seniorów;
  • Sara Ćwik - wicemistrzyni Europy Seniorów;
  • Maciej Okręglak - uczestnik Pucharów Świata i Mistrzostw Świata, pięciokrotny finalista tych imprez;
  • Grzegorz Hetwig - finalista Mistrzostw świata, zdobył kwalifikacje olimpijską do RIo de Janeiro;
  • Dominik Janur - wicemistrz Świata i Europy juniorów;
  • Wiktor Sandera - wicemistrz Europy juniorów;
  • Piotr Prusak - zwycięzca ligi młodzików. 

(RSZ)

Źródło: UM Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu