Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 lipca. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
10/11/2016 - 21:20

Rewolta na Kochanowskiego. Ziaja nowym szefem osiedla

Krzysztof Ziaja wygrał wybory na przewodniczącego zarządu osiedla Kochanowskiego w Nowym Sączu. Wymieniono cały zarząd, frekwencja zaskoczyła organizatorów.

Na środowe zebranie wyborcze osiedla Kochanowskiego przyszły dzikie tłumy. W świetlicy Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Kołłątaja zabrakło krzeseł, a co gorsze - kart do głosowania. Pracownicy Urzędu Miasta w pośpiechu drukowali karty, co ludzie dosadnie komentowali. Wreszcie zaczął się maraton niespodzianek.   

W wyborach na przewodniczącego zarządu osiedla, przeciwko dotychczasowemu szefowi os. Kochanowskiego, Andrzejowi Leśniakowi, piastującemu tę funkcję od dwóch kadencji, stanął debiutant w robocie osiedlowej - Krzysztof Ziaja, przedsiębiorca, sędzia piłkarski.

Wyniki tajnego głosowania nie pozostawiły wątpliwości, że mieszkańcy Kochanowskiego (zabudowanego głównie blokami z lat 70.), tak jak cała Polska przed rokiem, a Amerykanie w ostatni wtorek – chcą zmiany.

Leśniak otrzymał 86 głosów, a Ziaja – 154. Ten pierwszy, oszołomiony takim rezultatem, odmówił kandydowania do zarządu osiedla na nową czteroletnią kadencję.

Do zarządu, pomimo „ściągawek” rozdawanych mieszkańcom przed głosowaniem przez popleczników starego zarządu , weszli zupełnie nowi ludzie.    

W 7-osobowym zarządzie, oprócz przewodniczącego, znalazły się trzy panie z temperamentem i dwóch panów, którym też nie brakuje energii (zdjęcie):  Andrzej Brzeziński (122 głosy),  Danuta Hebda -Lis (114),  Sławomir Salamon (108),  Izabela Skoczeń (108), Jadwiga Ziaja (108) i  Iwona Rzepka-Wróbel (104).

„Poległ” m.in. ratuszowy „żelazny” kandydat Marek Kmak; otrzymał 40 głosów. Czy to jest prognostyk przed wyborami samorządowymi w Nowym Sączu za dwa lata?

**

Krzysztof Ziaja ma 46 lat, legitymuje się wykształceniem wyższym, ekonomicznym. Pracuje jako menadżer w dużej firmie handlowej (branża odzieżowa). Pasjonuje się futbolem. Do niedawna sędziował mecze piłkarskie w niższych klasach. Na boisku zyskał opinię „nieprzekupnego”. Być może dlatego  w czerwcu br. przegrał z kretesem wybory na prezesa OZPN w Nowym Sączu? (jako szef komisji rewizyjnej OZPN „wyciągał” różne brudy).  

Ziaja poszedł na środowe zebranie osiedlowe z bogatym programem. Oto priorytety nowego przewodniczącego zarządu osiedla Kochanowskiego na czteroletnią kadencję:   

 - organizowanie spotkań dla seniorów oraz wyjazdów integracyjnych; 

- przygotowanie i realizacja programu adresowanego do dzieci i młodzieży, który pozwoli rozwijać różne zainteresowania i da możliwość wartościowego spędzenia czasu po zajęciach szkolnych;

- interweniowanie i zabieganie o poprawę infrastruktury osiedlowej: dróg, chodników, oświetlenia itp.; 

- budowa miejsc służących rekreacji i wypoczynkowi; 

- organizacja wydarzeń artystycznych i sportowych integrujących mieszkańców Osiedla; 

- przygotowanie i promowanie projektów dotyczących Osiedla zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza;

- profilaktyka pro zdrowotna.

**

Zebranie  wyborcze osiedla Kochanowskiego rozpoczęło się z dużym opóźnieniem i trwało ponad dwie godziny.

 – Pan Ziaja z nowymi członkami zarządu otrzymali od mieszkańców duży kredyt zaufania, zobaczymy co dokonają – komentowała pani Elżbieta, emerytowana nauczycielka, która całe życie spędziła na osiedlu Kochanowskiego i też, jak zdradziła, głosowała za „dobrą zmianą”.    

(HSZ), fot. własna   

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik