Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
02/09/2016 - 13:50

Kordian zaśpiewa a sądeczanie będą walczyć o tytuł Mistrza Grilla! Obok Tomasz Kowal będzie przeciągał TIRa…

Do 8 września zgłaszać się mogą chętni do udziału w rywalizacji w piętnastych Mistrzostwach Nowego Sącza w Grillowaniu. Trzeba zabrać ze sobą grill i kulinarną fantazję. Podczas imprezy po raz pierwszy w plenerze usłyszeć będzie można słynnego króla disco polo Kordiana Cieślika!

- Do udziału mogą się zgłaszać dwuosobowe, pełnoletnie drużyny. Dlaczego pełnoletnie? To proste jak drut, chodzi o bezpieczeństwo. Każda drużyna dostanie od nas pierś z kurczaka  i karczek od naszych sponsorów i przyprawy firmy Marina. Można też wziąć ze sobą swoje własne przyprawy, ale już za wykorzystanie własnego mięsa w grillowaniu drużyny będą eliminowane - mówi Artur Czernecki, prezes stowarzyszenia „Beskidzkie Więzi, które jest organizatorem Mistrzostw.

Zobacz też: Tomasz Kowal: Każdy jest kowalem swojego losu

- Chodzi o to, by uniemożliwić użycie mięsa peklowanego, zamarynowanego wcześniej.  Jury pod przewodnictwem mistrza kucharskiego Piotra Wójcika, który przyjeżdża do nas specjalnie z Krakowa będzie oceniało wyczuwalność potraw, smak, fantazyjność potraw, sposób serwowania i porządek miejsca pracy - zaznacza Czernecki.

Udział w zawodach jest nieodpłatny. Na przygotowanie potrawy drużyny mają półtorej godziny a przy okazji i oni sami, i wszyscy widzowie będą mogli obejrzeć pokaz kunsztu kulinarnego w wykonaniu wspomnianego już Piotra Wójcika.

Zobacz też: Kordian z Żeleźnikowej rozbił 10 milionów, ale nadal szuka szczęścia

W zeszłym roku w mistrzostwach wzięło udział aż 14 drużyn. W tym roku zgłosiły się drużyny z Orawy, Szczawnicy i Limanowej.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości tysiąca, pięciuset i trzystu złotych a dla wszystkich uczestników mistrzów czekają upominki od sponsorów.

Ale na tym nie koniec atrakcji. Organizatorzy zaprosili, po raz pierwszy w plener na terenie Nowego Sącza, słynnego Kordiana Cieślika i tym samym będzie można na żywo usłyszeć jego sztandarowy utwór „Dziewczyna z gór” na żywo. Piosenka ta ma rekordową liczbę odsłon na youtube, bo aż 10 milionów…

Zobacz też: Baw się i grilluj! Gdzie możesz to zrobić na legalu?

- Jadę też właśnie na spotkanie z naszym najsłynniejszym strong manem Tomaszem Kowalem, by ustalić ostatecznie co uda się mu zaprezentować podczas naszej imprezy. Najprawdopodobniej będzie przeciąganie TIR-a - zachęca do obejrzenia Czernecki.

Wystąpi również zespół Bajersi , zaprezentują się muzycy ze Straży Granicznej z muzyką biesiadną.

Na najmłodszych uczestników zabawy czeka tysiąc lodów od Braci Koral, a na wszystkich smaczne przekąski przygotowane przez pozostałych sponsorów.

Ewa Stachura e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu