Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
28/04/2016 - 13:00

Do „Jedynki” Długosza trafią unijne pieniądze

Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Nowym Sączu uzyskało dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Spośród złożonych 17 projektów z całej Małopolski dofinansowanie otrzymało tylko 9, w tym projekt nowosądecki.

W ramach projektu Miasta Nowy Sącz pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna w latach 2016-2017 w Nowym Sączu - kształcenie ogólne (I LO)” od września 2016 roku przeprowadzone zostaną zajęcia pozalekcyjne wykraczające poza podstawę programową kształcenia dla 70 najzdolniejszych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu chcących rozwijać zainteresowania, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Udział w dodatkowych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych form edukacyjnych pozwoli rozwinąć uczniom uczestniczącym w projekcie kompetencje kluczowe z biologii, chemii, matematyki i informatyki.

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Sączu przy współudziale nauczycieli akademickich, którzy z jednej strony prowadzić będą zajęcia on-line na uczelniach wyższych oraz współpracować z nauczycielami szkolnymi w ramach kół naukowych, z drugiej zaś opracują scenariusze tych zajęć.  Z sądeckimi uczniami pracować będą wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. 

(JB)
Źródło: UM Nowy Sącz
Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)