Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
16/12/2016 - 17:35

Chełmiec oficjalnie o rozbiorze Nowego Sącza: Wójt Stawiarski zrobi wszystko, by to zrealizować

Ledwo opublikowaliśmy odpowiedź piątkowiaków, mieszkańców wsi Piątkowa o przyłączeniu się wsi do Nowego Sącza - a sugerował to prezydent Ryszard Nowak - a już na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Chełmiec wójt popiera zakusy mieszkańców osiedla Piątkowa w Nowym Sączu o przyłączeniu do gminy.

Zobacz też: To już I rozbiór Nowego Sącza? "Mieszczuchy" z Piątkowej chcą do Chełmca

- Jeśli Szanowni Mieszkańcy Piątkowej chcą być częścią prężnie działającej w sferze inwestycyjnej gminy (a z tego co słychać tak jest, zresztą ponoć zbierane są już podpisy w tej sprawie), która działa dla ułatwienia życia swoim mieszkańcom, oraz budować wspólną przyszłość będąc częścią gminy Chełmiec, zawsze mogą zwrócić się z oficjalnym wnioskiem do wójta, dopiero wtedy gdy wójt będzie widział, iż jest to dążenie faktycznie większej części mieszkańców dzielnicy, z pewnością zrobi wszystko by to dążenie wraz z nimi zrealizować - brzmi fragment oficjalnego oświadczenie na stronie internetowej stronie Gminy Chełmiec w tej sprawie.

Zobacz też: Piątkowiacy odbijają pałeczkę: Kto by się chciał do Nowaka przyłączyć? Do jego cen za wodę, kanał i tyle wyższych podatków

- Powody, którymi kierują się mieszkańcy sądeckiej części osiedla Piątkowa dotyczą w głównej mierze komfortu życia. Mieszkańcy Piątkowej chcą po prostu: płacić niższe podatki, zdecydowanie mnie płacić za wodę i ścieki, mieć kontakt z Urzędem, który cyt.: „wreszcie zauważyłby ich potrzeby.” Wielu mieszkańców Piątkowej obiecuje sobie, że uda się im przyłączyć do bumu inwestycyjnego od lat panującego przy granicy Nowego Sącza, którego zresztą są naocznymi świadkami. Narzekają na kiepskie drogi, brak jakichkolwiek inwestycji na dzielnicy - czytamy w tym samym oświadczeniu.

Zaledwie kilka miesięcy temu, w sierpniu informowaliśmy z kolei o chęci dołączenia się do gminy osiedla Helena. W publikacji Nowy Sącz: Helena przyłączy się do Chełmca gdy ten zostanie miastem? przytaczaliśmy argumenty tych, którzy za takim rozwiązaniem optują. W tym wypadku skończyło się tylko na dyskusji, ale z Piątkową rzecz ma się inaczej. Sołtys Tomasz Fałowski ma już podpisy sądeczan na oficjalnej liście, które na dniach trafią do Urzędu Gminy w Chełmcu.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info

PS.: przy cytowaniu fragmentów oświadczenia zachowaliśmy oryginalną pisownię z opublikowanego na stronie www.chelmiec.pl Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)