Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
03/02/2016 - 10:20

Biblioteka zamiast uczelni? Marszałek myśli też o muzeum

Ważą się losy budynku, który zajmuje Instytut Ekonomiczny PWSZ w Nowym Sączu. – Do Zarządu Województwa Małopolskiego nie wpłynął wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu w sprawie przedłużenia umowy użyczenia – informuje Biuro Prasowe UMWM. Stąd władze wojewódzkie pomyślały, że „Ciuciubabka” to dobre miejsce na bibliotekę lub muzeum.

Nieruchomość przy ulicy Jagiellońskiej 61, oznaczona jako zabudowana działka nr 17 o powierzchni 0,5632 ha, stanowi własność Województwa Małopolskiego. Od 2010 roku pozostaje w trwałym zarządzie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Trzykondygnacyjny budynek zajmowany jest częściowo przez MCDN, częściowo przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu, a częściowo przez Szkołę Policealną Pracowników Służb Medycznych i Społecznych (wojewódzka jednostka budżetowa).

Umowę użyczenia pomieszczeń o łącznej powierzchni 2519,60 m2 ze szkołą zawarło Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w oparciu o uchwałę Zarządu Województwa Małopolskiego nr 1152/13 z dnia 12 września 2013 roku na okres 3 lat, to jest do 30 września 2016 roku. Do Zarządu Województwa Małopolskiego nie wpłynął wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu w sprawie przedłużenia umowy użyczenia – informuje Marta Przybyło z Biura Prasowego UMWM.

Czy to oznacza, że jest już za późno na przedłużenie umowy?

Jeśli taki wniosek wpłynie, zostanie on przedstawiony zarządowi województwa  – zaznacza i nie ukrywa, że Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego aktualnie poszukuje siedziby dla Muzeum Okręgowego oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.

Nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie nowych lokalizacji dla tych jednostek – dodaje.

Czytaj również:

PWSZ wygasa umowa na „Ciciubabkę”. Gdzie podzieje się Instytut Ekonomiczny?

(JB)
Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu