Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
20/12/2015 - 17:55

Świątecznie na Rynku w Grybowie. Pierwsza miejska Wigilia

Kilkuset mieszkańców wzięło dzisiaj (20 grudnia) udział w pierwszej Wigilii, która odbyła się na Rynku w Grybowie. W tak licznym gronie łamano się opłatkiem, delektowano się pysznymi potrawami, których nie może zabraknąć na wigilijnym stole.

Wigilia rozpoczęła się o godz. 14 na płycie Rynku, nieopodal fontanny. Jej organizatorami byli gospodarz miasta Paweł Fyda i miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Na grybowski Rynek przyszło dzisiaj kilkuset mieszkańców miasta. Wśród nich byli oczywiście duchowni: proboszcz grybowskiej parafii ks. prałat Ryszard Sorota i ks. Paweł Bobrowski, dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie, władze miasta na czele z burmistrzem Pawłem Fydą. Nie zabrało radnych miejskich wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Grybowa Józefem Górą.

pierwsza miejska wigilia w grybowie

Przybyłych Grybowian powitał burmistrz Paweł Fyda. Po krótkiej modlitwie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Gospodarz miasta życzył mieszkańcom zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2016 roku.

pierwsza miejska wigilia w Grybowie

Potem już można było delektować się pysznymi potrawami, których nie może zabraknąć na wigilijnym stole. Był barszcz czerwony, pierogi z kapustą, pierogi ze śliwkami, kapusta z grochem, a także słodkie wypieki.

O wigilijne menu zadbały m.in.: Ośrodek Pomocy Społecznej, Stołówka Miejska, Miejski Ośrodek Kultury.

Do mieszkańców Grybowa trafiły także paczuszki z siankiem oraz słodkie pierniczki z życzeniami.

pierwsza miejska wigilia w Grybowie

Popłynęły kolędy śpiewane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum w Grybowie.

Burmistrz Grybowa Paweł Fyda ma nadzieję, że wspólne wigilijne spotkania staną się miejską tradycją.

(MACH)

Fot. Z zasobów Urzędu Miejskiego w Grybowie

Świątecznie na Rynku w Grybowie. Pierwsza miejska Wigilia


Dziękujemy za przesłanie błędu