Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
14/07/2016 - 19:40

Korek gigant! Mieszanka wybuchowa:Tour de Pologne i remont Kolejowej [FILM]

Przez kilkadziesiąt minut ulice Jagiellońska i Kunegundy były całkowicie zakorkowane. Kierowcy byli przekonani, że to efekt prowadzenia remontu Kolejowej w czasie, gdy Nowy Sącz jest gospodarzem Tour de Pologne.

Choć pierwszych kolarzy Tour de Pologne spodziewano się dziś (14 lipca) dopiero po godzinie 17, to ulice na trasie przejazdu zamknięte były już od rana. Jednocześnie od kilku dni trwa remont ulicy Kolejowej, która jest częściowo wyłączono z ruchu.

Remont i Tour de Pologne jednocześnie? Połączenie tych zdarzeń okazało się fatalne w skutkach. Około godziny 16.20, ulice Jagiellońska i Kunegundy zablokowane były na całej długości. Korek tworzył się również na światłach na skrzyżowaniu z Grodzką.

Zobacz też: Kierowcy mają duży kłopot. Tak się rozstawia Tour de Pologne [Zdjęcia]

Kierowcy nie kryli zniecierpliwienia. - Czy pani wie, co tu się do cholery dzieje?  - zagadnął nas jeden z nich widząc, że robimy zdjęcia. Okazało się, że wielu sądeczan mimo wielokrotnych komunikatów ze strony wszystkich mediów regionalnych nie wiedziało, że ulice są polokowane z dwóch powodów.

- To kompletny idiotyzm. Jak można robić remont, jedne objazdy i kilka dni później zamykać dodatkowo całkowicie kolejne ulice? – komentował mężczyzna, gdy wyjaśniliśmy mu w czym rzecz. - Czy ja w ogóle dojadę do Starego Sącza? – pytała kobieta, która w aucie wiozła dwójkę dzieci. Łatwo sobie wyobrazić jak dzieci dokazywały po kilkunastu minutach przestoju w ukropie.

- Wolę sobie nie wyobrażać na którą będę w domu przy takim tempie jazdy – kręciła głową ich matka. Jak nas poinformował oficer dyżurny policji, policjanci przez cały dzień odbierali telefony od mieszkańców, którzy dopytywali jak najsprawniej przedostać się przez miasto. 

Zobacz też: Pogotowie już używa karetkę od Korali! Cacko za pół miliona obsługuje Tour de Pologne

ES [email protected] Film: ES

Kierowcy mają duży kłopot. Tak się rozstawia Tour de Pologne, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)