Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
14/07/2016 - 09:40

Kierowcy mają duży kłopot. Tak się rozstawia Tour de Pologne [Zdjęcia]

Od godziny szóstej rano w Nowym Sączu pracownicy Lang Team rozstawiają barierki, banery i balony na trasie 73. Tour de Pologne. Najwcześniej wyłączona z ruchu została ul. Prażmowskiego, gdzie mieści się meta wyścigu i baza logistyczna, oraz pobliskie odcinki m.in. Królowej Jadwigi, Lwowskiej, Nadbrzeżnej i innych. Kierowcy są zdezorientowani.

ZOBACZszczegółowy harmonogram przejazdów kolarzy Tour de Pologne w Nowym Sączu

Od rana nie tylko obsługa Tour de Pologne miała pełne ręce roboty. W prawidłowe utrzymanie ruchu, a w zasadzie jego postępujący zakaz, zaangażowani są policjanci i strażnicy miejscy.

– Nikt mnie nie zwolni z kursu, tylko dla tego, że jest wyścig – żali się kierowca dużej firmy spedycyjnej z Lublina, który utkwił na ul. Królowej Jadwigi i długo manewrował, żeby zawrócić.

Kłopot z poruszaniem się po mieście mają nie tylko przyjezdni.

– Zatrzymujemy i kierujemy bardzo dużo sądeczan. Kierowcy są bardzo zdezorientowani i często zdenerwowani, że nie mogą przejechać fragmentu jezdni – mówi jeden ze strażników miejskich.

Duża część sądeczan rano do pracy docierała „opłotkami”, żeby uniknąć zamkniętych fragmentów. Jednak kłopot mogą mieć z powrotem, bo od godz. 13 do godz. 19:30 całkowicie z ruchu kołowego będą ulice: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Krańcowa, Królowej Jadwigi, Prażmowskiego, Lwowska (na odcinku od ul. Prażmowskiego do Rynku), Piotra Skargi.

Około godz. 9 na ul. Prażmowskiego stanęła dmuchana meta. Na miejscu w prace zaangażowany był m.in. Grzegorz Mirek.

– Pracownicy Lang Team pracują już od szóstej rano – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. Jak udało nam się dowiedzieć, pomagają im pracownicy miejskich spółek.

W czasie, kiedy wypakowywano z ciężarówki metalowe barierki, ul Prażmowskiego na sygnale przejechały dwa wozy strażackie (po wczorajszej nawałnicy strażacy mają pełne ręce roboty). Kiedy na drodze stanęła im góra metalowych barierek, druhowie błyskawicznie wysiedli z auta i barierki dosłownie poleciały na bok.

Z zamkniętych rano ulic cieszyli się za to amatorzy jazdy na rowerze. - Wreszcie ktoś o nas pomyślał - żartuje jeden z nich.

Trzeci etap z Zawiercia do Nowego Sącza liczy aż 240 km. Kolarze w Nowym Sączu pojawią się po godzinie 17. Poszczególne miejsca i czasy można sprawdzić tutaj: szczegółowy harmonogram przejazdów kolarzy Tour de Pologne w Nowym Sączu. Jutro kolarze o 13.10 wyruszą z Nowego Sącza do Rzeszowa.

(JB), fot. JB

Kierowcy mają duży kłopot. Tak się rozstawia Tour de Pologne, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)