Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
13/05/2019 - 20:05

Sądeckie Młode Talenty: Weronika Polakiewicz to muzyczna determinacja!

„I dont wanna be you anymore" Billie Eilish to utwór, którym udział w półfinale wywalczyła sobie Weronika Polakiewicz z Piwnicznej-Zdroju. Wykonać prawdziwie tę piosenkę w wieku zaledwie 12-lat to prawdziwy majstersztyk.

Weronika Polakiewicz pochodzi z Piwnicznej-Zdroju a ze śpiewem związała swoje życie już w zerówce za sprawą dobrej duszy, jednej z opiekunek, która z miejsca zauważyła jej potencjał muzyczny i namawiała do udziału w najróżniejszych konkursach. – Staram się cały czas iść do celu a jest nim muzyka – mówi z wielkim przekonaniem 12-latka, która nie ukrywa, że może realizować swoją pasję przede wszystkim dzięki wsparciu rodziców i rodzeństwa, które kiedyś grało na gitarze.

- I miejsce - Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej 2014,
- I miejsce - Konkurs Młodych Solistów,
- I miejsce - IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej w Piwnicznej Zdrój 2015,
- II miejsce - Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Piwnicznej Zdrój 2015,
- II miejsce - Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej w Piwnicznej Zdrój 2016,
- II miejsce - Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Piwnicznej Zdrój
- II miejsce - Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Piwnicznej Zdrój 2017.
- II miejsce - Konkurs Twórczości Artystycznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu,
- II miejsce - Konkurs Twórczości Artystycznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu,
- II miejsce - XXII Powiatowym Dziecięcym Festiwalu Kolędowym w Szczawie 2019.
Weronika dostała się do finału w XXIII Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów w 2018 roku.

Jest uczennicą piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Piwnicznej-Zdroju i uczęszcza do Szkoły Muzycznej w Starym Sączu. Mimo wyjątkowo napiętego grafiku i codziennych dojazdów Weronika stara się jak najczęściej oddawać swojemu drugiemu hobby, czyli gotowaniu. Lubi też czasem potańczyć.

W szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty głosowanie odbywa się jedynie za pomocą sms. Głosowanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza część, która wyłoni 5 Waszych faworytów potrwa od 14 maja do 23 maja do godziny 12. w południe.
By zagłosować na Weronikę Polakiewicz wyślij sms o treści TALENT.19 na numer 7168.

Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 23 maja (do godz. 12:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 24 maja podczas naszej wielkiej gali "Sądecki Diament". Druga tura głosowania sms odbędzie się już w dniu wielkiego finału, czyli 24 maja podczas Gali Sądecki Diament w godzinach od 12. do 15 i wyłoni laureata głosujących. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 27 półfinalistów.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)