Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
23/05/2024 - 13:15

Oszałamiające widoki na wyciągnięcie ręki! To miejsce po prostu zachwyca [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Nasz region słynie z pięknych widoków. Miejsc, w których możemy je podziwiać jest wiele. Bardzo popularna jest chociażby platforma widokowa w Woli Kroguleckiej. Na słynnym “ślimaku” obserwatorów nigdy nie brakuje.

Atrakcje na Sądecczyźnie

Zbliżają się wakacje i upalne dni. Wiele osób wybierze się zapewne w ciepłe kraje lub nad polskie morze, aby wypocząć. Również w naszym regionie jest jednak co robić, zwłaszcza jeśli szukamy miejsce na krótki weekendowy wypad. Możliwości jest bardzo dużo.

Jedną z nich jest na pewno wybranie się do Woli Kroguleckiej. Słynie przede wszystkim z platformy widokowej zwanej potocznie “ślimak”. Znajduje się na wzgórzu Dzielnica. Skąd taka nazwa? Ze względu na kształt przypominający właśnie ślimaka.

Piękne widoki z platformy w Woli Kroguleckiej

Z platformy rozciąga się widok na Dolinę Popradu, pasmo Radziejowej i Beskidu Wyspowego. Dodatkowego uroku sądeckim szczytom dodają pięknie prezentujące się okoliczne lasy. 

Platforma znajduje się na wysokości około 550 m.n.p.m. Punkt widokowy położony jest około 200 metrów powyżej Doliny Popradu. Bardzo łatwo można się tutaj dostać. 

Oczywiście, poza widokami można również wypocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. Dodatkowo, mamy możliwość podziwiania piękna przyrody Beskidu Sądeckiego. Nie może dziwić, że odwiedzających jest bardzo dużo.

Jak prezentuje się platforma widokowa? Przekonacie się oglądając materiał filmowy. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski, wideo: Rafał Gajewski)

Platforma widokowa w Woli Kroguleckiej
Nasz region słynie z pięknych widoków. Bardzo popularna jest chociażby platforma widokowa w Woli Kroguleckiej.


Dziękujemy za przesłanie błędu