Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
11/04/2018 - 22:05

Sądeckie Młode Talenty: Ania Szlagowska wygrała konkurs. Kto „deptał jej po piętach” w wielkim finale? [WIDEO]

Znamy już zwycięzców konkursu Sądeckie Młode Talenty. Wygrała go Ania Szlagowska, która zaśpiewała utwór „Jealous” z repertuaru Labirynth. Kto jeszcze znalazł się wśród laureatów konkursu zorganizowanego przez Fundację Sądecką i Społeczno – Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”?

Zobacz też: Nowy Sącz- Nowe Technologie: Znamy już mistrzów innowacji. Co skonstruowali? [WIDEO]

Przypomnijmy tytułem wstępu. W  castingach tegorocznej piątej już edycji konkursu wzięło udział ponad sto czterdzieści muzyków, w tym duety, kwartety, zespoły i chóry, wokaliści i instrumentaliści.

Po trzech dniach prezentacji jury w składzie: Marcin Królikiewicz - znany sądecki muzyk i dyrektor przedszkola muzycznego "Kraina Marzeń",  Katarzyna Citak - dyrektor artystyczny szkoły muzycznej w Korzennej, Mariola Pater - prezes stowarzyszenia wspierania dzieci i młodzieży 'Wszyscy Razem" i Jagoda Barciszewska – zwyciężczyni zeszłorocznej edycji konkursu oraz gwiazda disco polo Kordian Wacław Cieślik z Żeleźnikowej oraz Piotr Krzywdziński z Kapeli Góralskiej Ciupaga wybrało 25 półfinalistów a ci nagrali później swoje teledyski  na podstawie których mogliście ocenić ich talent i oddać głos, by wybrać 5 finalistów.

Zobacz też: Anna Szlagowska: komponuje, tworzy i „łapie różne kąty na śpiewanie”. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

Dziś z kolei 10 finalistów – pięciu wyłonionych przez Was podczas głosowania SMS i pięciu wybranych przez jury walczyło o laur najlepszych i o stypendia podczas transmitowanej na żywo wielkiej gali. Podczas transmisji znów głos oddaliśmy Czytelnikom i ich esemesom. I stało się: wiemy już kto wygrał.

Poza Anią, która wygrała trzech uczestników otrzymało równoważne wyróżnienia a w ślad za nimi nagrody finansowe. Są to: zespół „Orły”, Kwartet Cantori oraz Maja Matusiak. Rówolegle, z tą samą punktacją zaraz po Ani Szlagowskiej uplasowali się: Julian Stanny, Iwona Gałysa oraz Duet: Anita Dudczak i Barłomiej Marszałek wygrywają stypendium w wysokości 1500 złotych.

Przy okazji zdradzimy Wam małą tajemnicę – Ania Szlagowska już na dniach debiutuje ze swoim autorskim singlem. Nie będzie to kolejny cover tylko jej własny autorski zarówno muzycznie jak i tekstowo kawałek.

Więcej w materiałach filmowych.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu