Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
22/03/2018 - 10:25

Leczmy się wszędzie, tylko nie w Nowym Sączu? Nie ma powodów [WIDEO]

Doktor nauk medycznych Anna Prokop-Staszecka dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie to kolejny uczestnik seminarium „O zdrowiu Sądeczan na wiosnę”, z którym dyskutowaliśmy o zastrzeżeniach naszych Czytelników wobec opieki medycznej. Czy rzeczywiście sformułowanie: leczmy się wszędzie tylko nie w Nowym Sączu jest prawdziwe?

Zobacz też: Nie bój się zatrudniać osób z niepełnosprawnością. Możesz liczyć na wsparcie PFRON

- My, Polacy, jesteśmy zawsze niezadowoleni. W Krakowie postrzegamy ośrodek w Nowym Sączu, jako bardzo dobry ośrodek medyczny i broń Boże nie traktujemy go jako gorszy szpital. Uważamy, że w jednym my jesteśmy lepsi, w innych dziedzinach wy jesteście lepsi. Nie byłabym za tym, żeby kwalifikować i klasyfikować leczenie w zależności od tego, gdzie ten szpital stoi - komentuje podobne uwagi dyrektor.

Zobacz też: Lekarze kształcą się w Polsce po to tylko by, leczyć za granicą?

Przy czym dr Anna Prokop-Staszecka zaznacza, że tak naprawdę - jeśli korzystamy z pomocy specjalisty - to nie oglądamy się na to, w jakiej placówce będzie przyjmował, tylko co sobą reprezentuje. Wybieramy człowieka a nie szpital. Gdzie takich specjalistów szukać? Jak usprawnić działanie naszej, miejscowej służby zdrowia? Posłuchajcie naszej rozmowy w materiale filmowym.

ES [email protected], Fot. IM, Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)