Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
06/02/2019 - 16:05

No po prostu wszyscy oszaleli na jej punkcie !

Trudno zliczyć, który to już raz pojawia się informacja o tym, że „Zimna wojna”, w której Joanna Kulig zagrała główną rolę jest nominowany do nagrody. Tym razem obraz Pawlikowskiego powalczy o Polskie Nagrody Filmowe Orły 2019. Pochodząca z Muszynki aktorka ma szansę na zdobycie statuetki dla najlepszej aktorki.

Tak cieszyła się Joanna Kulig, kiedy dotarła do niej wiadomość, że otrzymała Europejska Nagrodę Filmową za rolę w „Zimnej wojnie”  Pawła Pawlikowskiego. Aktorki, która spodziewa się dziecka, w Sewilli nie było. Jednak jej reakcję na otrzymaną nagrodę mogliśmy zobaczyć na jej Instagramie.

Premiera Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego nagrodzonego  Złotą Palmą w Cannes skończyła się owacją na stojąco. Strumień pochwał spłynął też na Joannę Kulig, która w filmie zagrała główną rolę u boku Tomasza Kota. Jej grą zachwyciła się między innymi  amerykańska gwiazda Julianne Moore, która  uznała  Kulig za najlepszą obok, Penolope Cruz, aktorkę canneńskiego konkursu.

Teraz znowu z Pawlikowskim razem świętują sukces i czekają na Oscara dla „Zimnej wojny”. O tę prestiżową nagrodę przyznawaną przez Amerykańską Akademię Filmową otarła się też sama Kulig.

I to jeszcze nie koniec listy sukcesów. Właśnie zostały ogłoszone polskie produkcje, które powalczą o Polskie Nagrody Filmowe Orły 2019. Wśród nominowanych filmów jest "Zimna wojna". Joanna Kulig powalczy o nagrodę za najlepszą główną rolę kobiecą.

[email protected] fot. Fot.instagram.com/joannakulig_official/Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)