Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
02/10/2018 - 13:50

Trzej Polacy w luksusowych autach urządzili na Słowacji wyścig ze śmiercią

Trzy luksusowe samochody - Porsche, Ferrari i Mercedes i trzej Polacy, którzy na Słowacji, w okolicach Dolnego Kubina urządzili sobie szaleńczą jazdę na ruchliwej drodze. Na filmie, który trafił do sieci, widać jak z dużą prędkością wymijają inne samochody na ciągłej linii. Skończyło się tragedią.

Na udostępnionym w sieci przez słowacką policję nagraniu widać, jak lewym pasem pędzą trzy luksusowe auta. Pierwszy w szaleńczym wyścigu wysunął się mercedes, który na ciągłej linii wyprzedził jadący przed nim samochód. Potem rozegrał się dramat. Porsche uderzył w jadące przed nim ferrari, którego kierowca zwolnił i wrócił na swój pas. Prowadzący porsche nie zdołał już tego zrobić i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka skodą fabią.

Za kierownicą auta  siedział 57-letni Słowak, mieszkaniec rejonu Dolnego Kubina. Zmarł w drodze do szpitala. Jego 50-letnia żona, została ciężko ranna, 21-letni syn doznał lekkich ran.

Czytaj 18-latka nie żyje. Bliźniacy są na wolności. Wciąż nie wiadomo, kto kierował 

Słowak nie miał żadnych szans na uniknięcie zderzenia. Na jednym pasie był wyprzedzany samochód, na środku ferrari, w które uderzyło porsche. Droga w tym miejscu była z obu stron ograniczona barierami.

Jak informuje na swoich stronach słowacka policja, 42-letniemu Polakowi,  który siedział za kierownicą porsche, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 5 lat, jednak  przy szczególnie drastycznym łamaniu przepisów wymiar kary może zostać podniesiony do 9 lat.

Słowacy prowadzą teraz śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie , w jakim stopniu do tragedii przyczynił  się 27-latek kierujący ferrari i 26-letni kierowca mercedesa. Im z kolei za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 3 lat.

Za pośrednictwem lokalnych mediów słowacka policja apeluje o kontakt do wszystkich świadków wypadku, którzy mogą rzucić nowe światło na okoliczności zdarzenia. Prosi o kontakt również osoby, które były świadkami wcześniejszej jazdy Polaków i apeluje o dostarczanie nagrań z pokładowych kamerek. Do wypadku doszło w niedzielę po południu.

[email protected] fot.słowacka policja

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"