Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
05/06/2019 - 14:10

Młodzi artyści z gminy Korzenna zaprezentowali swoje talenty w lipnickim dworze

W Lipnicy Wielkiej już po raz dziewiętnasty odbył się gminny Przegląd Młodych Talentów. W lipnickim dworze zaprezentowali się młodzi artyści z całej gminy Korzenna. Jedni śpiewali, inni tańczyli, a jeszcze inni grali na instrumentach i recytowali wiersze.

W nowo wyremontowanym dworze muzycznym w Lipnicy Wielkiej już po raz dziewiętnasty odbył się Gminny Przegląd Młodych Talentów. Tak jak co roku, w konkursie wzięli udział artyści z całej gminy Korzenna. Jedni śpiewali, inni tańczyli, a jeszcze inni grali na instrumentach i recytowali wiersze.

- Festiwal Młodych Talentów jest organizowany już po raz dziewiętnasty, ale pierwszy raz odbywa się w lipnickim dworze. Do tej pory konkurs odbywał się w Wiejskim Domu Kultury – mówi Maria Jaworecka, kierowniczka Zespołu Regionalnego Lipniczanie i współorganizatorka konkursu.  

Zobacz też Było hucznie i wesoło. W Lipnicy Wielkiej świętowali Dzień Babci i Dziadka

- Z roku na rok przybywa uczestników konkursu. Tegoroczna edycja zgromadziła około 160 młodych artystów. W jury znaleźli się fachowcy – muzycy z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół - Jadwiga Adamczyk, Aleksander Smaga, których wspomaga Małgorzata Skwarka ze starostwa nowosądeckiego – wyjaśnia Magdalena Gut z Centrum Kultury w Korzennej.

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone 23 czerwca podczas uroczystego koncertu laureatów w lipnickim dworze.

RG [email protected] Film i Fot. RG

XIX Gminny Przegląd Młodych Talentów w Lipnicy Wielkiej
W Lipnicy Wielkiej już po raz dziewiętnasty odbył się gminny Przegląd Młodych Talentów. W lipnickim dworku zaprezentowali się artyści z całej gminy Korzenna. Fot. Rafał Gajewski, Paweł Biskup


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020