Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
09/02/2019 - 16:55

Było hucznie i wesoło. W Lipnicy Wielkiej świętowali Dzień Babci i Dziadka

To był wyjątkowy dzień dla dziadków i babć z Lipnicy Wielkiej, którzy obchodzili dzisiaj swoje święto. Były śpiewy, tańce, prezenty i serdeczne rozmowy.

W Lipnicy Wielkiej – wiosce położonej w gminie Korzenna został zorganizowany dzisiaj Dzień Seniora. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9 mszą w kościele parafialny. Po skończonej Eucharystii wszyscy przejechali do zabytkowego dworku w Lipnicy Wielkiej. Na scenie wystąpili uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej, którzy pod opieką wychowawczyni Ewy Jurek recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli dla swoich ukochanych babć i dziadków.

Następnie przed wszystkim gośćmi wystąpili Mali Lipniczanie i Zespół Regionalny Lipniczanie, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia. Na koniec na scenie pojawił się kabaret Belfer. Emerytowani nauczyciele rozbawili wszystkich do łez. Już od wielu lat, Dzień Seniora w Lipnicy Wielkiej jest hucznie obchodzony.

- Jest to cykliczna impreza, którą organizujemy co roku na przełomie stycznia i lutego. Do tej pory organizowaliśmy tę imprezę w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej. W tym roku pierwszy raz odbywa się ona w lipnickim dworku – mówi Marcin Wojnarowski, dyrektor szkoły.

RG [email protected] Fot. RG

Było hucznie i wesoło. W Lipnicy Wielkiej świętowali Dzień Babci i Dziadka
Fot. Rafał Gajewski


Dziękujemy za przesłanie błędu