Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
przewiń w dół
Data Publikacji: 
19/05/2017 - 14:35

Mieszkańcy Wólek: Węgierska BIS pod dyktando Fakro! [FILM]

Wczoraj (18 maja) wyłożono ponownie projekt studium zagospodarowania przestrzennego obejmujące kilka osiedli w Nowym Sączu, ale dyskusję zdominowali mieszkańcy Wólek, którzy twierdzą, że tzw. łącznik Węgierskiej Bis na ich osiedlu wytyczony został tak, jak zażyczyło sobie tego Fakro. O co chodzi?

Zobacz też: Węgierska Bis bez łącznika przez Wólki, Sądecka Wenecja nadal tylko w planach. Wiele pytań i... pomidor

Mieszkańcy mówią wprost: 12 października podczas podobnego spotkania prezydent Ryszard Nowak zadeklarował, że nie wyraża poparcia dla propozycji firmy Fakro i nie zgodzi się aby ten wariant przyjęto.

Tymczasem kilka dni przed wczorajszym spotkaniem mieszkańcy dowiedzieli się, że mimo wniesionych również przez nich uwag, wariant proponowany przez Fakro został przyjęty. A ta jest zdecydowanie na ich niekorzyść. Dlaczego mówią: propozycja Fakro? Bo tak to było napisane na oficjalnych dokumentach, które udostępniły władze miasta. Zapraszamy do obejrzenia filmów.

Zobacz też: Węgierska BIS do kosza (?)- inwestor dostarczył niekompletną dokumentację!

Obecni na spotkaniu mieszkańcy dopytywali też dlaczego na spotkaniu nie ma prezydenta Ryszarda Nowaka ani dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. Pytania w tej sprawie wysłaliśmy do Urzędu Miasta, ale Krzysztof Witowski rzecznik prezydenta poinformował nas, że z racji dzisiejszych obowiązków służbowych, prezydent odpowie dopiero w poniedziałek 22 maja.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura 
Komentarze Facebook