Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
11/04/2024 - 11:50

W przeszłości był wielkim talentem. Dawid Janczyk wylądował w kolejnym klubie

Dawida Janczyka znają w naszym kraju wszyscy kibice piłki nożnej. Zawodnik z Nowego Sącza był przecież w przeszłości uważany za jeden z największych polskich talentów. Jego kariera naznaczona jest jednak problemami. Jak się okazuje, właśnie wylądował w kolejnym klubie.

Dawid Janczyk w nowym klubie

O Dawidzie Janczyku co jakiś czas robi się głośno. Piłkarz próbuje swoich sił w kolejnych klubach. Niestety, bardzo często zamiast o spektakularnych występach na boisku, więcej mówi się o ciągłych problemach.

Kilka miesięcy temu portal “Podhale Region” poinformował, że Janczyk dołączył do agencji Your Future, w której ma pełnić rolę managera do spraw sportowych. Przypomnijmy, że poprzednio występował w GKS Raciborowice. Początkowo radził sobie bardzo dobrze i zdobywał wiele bramek. Później jednak zniknął, o czym drużyna informowała na Facebooku. 

Piłkarz nie zamierza jednak zawieszać piłkarskich butów na kołku. Jak się okazuje, właśnie dołączył do nowego zespołu. Będzie teraz bronił barw KS Babia Góra Lipnica Wielka. Drużyna występuje w podhalańsko-limanowskiej klasie okręgowej. Po 15 kolejkach zajmuje 11 miejsce z dorobkiem 15 punktów. 

- Tego Pana, to chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Pięciokrotny reprezentant Polski, napastnik. Dawid Janczyk z GKS Raciborowice - napisał klub na facebooku, witając zawodnika.

Dawid Janczyk w przeszłości

Przypomnijmy, że Janczyk przed laty przechodził najpierw z Sandecji do Legii Warszawa, a następnie, w 2007 roku, za ponad 4 miliony euro, do CSKA Moskwa. Był to ówczesny rekord Ekstraklasy.

Na początku wszystko wyglądało bardzo dobrze. Po transferze do Rosji w jednym ze spotkań zdobył nawet gola. Niestety, z czasem jego sytuacja wyglądała coraz gorzej. Piłkarz był wypożyczany do kilku klubów, wrócił najpierw do Ekstraklasy, a potem ponownie do Nowego Sącza. Coraz głośniej mówiło się także o jego problemach alkoholowych. Opisuje to również w swojej książce. Kolejna lata były już tylko gorsze. Grał coraz niżej, nie mogąc znaleźć sobie drużyny na dłużej. Teraz, będzie próbował szczęścia w nowym klubie. ([email protected], fot.: JB/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu