Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
30/06/2020 - 06:50

Rowerem z Sądecczyzny aż po Tatry, z nową trasą wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Nowa trasa rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego, pokrywa się z przebiegiem VeloDunajec. W ten sposób powstała doskonale oznakowana atrakcja dla cyklistów, biegnąca malowniczymi terenami, także przez Sądecczyznę.


VeloDunajec to ponad 200 kilometrów, doskonale oznakowanej trasy rowerowej, biegnącej malowniczymi terenami doliny Dunajca, z widokami na Tatry, Gorce, Beskidy, Pieniny i Pogórze.

Ścieżka dla cyklistów biegnie trasą: Zakopane-Poronin-Biały-Dunajec-Szaflary-Nowy Targ-Łapsze Niżne-Czorsztyn -Szczawnica- Krościenko Nad Dunajcem-Ochotnica Dolna – Łącko -Stary Sącz -m. Stary Sącz – m. Nowy Sącz-Chełmiec -Gródek nad Dunajcem- Czchów -Zakliczyn-m. Zakliczyn-Pleśna-Tarnów -Wojnicz-Wierzchosławice -Radłów -Żabno-Wietrzychowice (styk z Wiślaną Trasą Rowerową).


Trasa wokół Jeziora Czorsztyńskiego składa się z dwóch części. Południowa prowadzi śladem VeloDunajec, od Niedzicy przez Falsztyn, dalej zaporą boczną we Frydmanie aż do mostu w Dębnie i ma ok. 15 kilometrów. Północna, która biegnie od mostu w Dębnie przez Maniowy, Kluszkowce aż do zamku w Czorsztynie jest również około 15 kilometrową inwestycją. 

Jadąc nią rowerzyści mogą zwiedzić zabytkowy kościół św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, średniowieczny zamek w Niedzicy, Pieniński Park Narodowy, z przełomem Dunajca, szczawnickie uzdrowisko. W rejonie Jeziora Czorsztyńskiego stanowi część trasy wykonanej w ramach zagospodarowania jego otoczenia. 

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)