Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 listopada. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
12/06/2021 - 15:45

Prolog na plus. Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski na 3. miejscu

Załoga Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski może zaliczyć do udanych start w prologu rajdu Baja Wysoka Grzęda 2021. Zakończyła go na 3. Miejscu. Decydujący o wynikach będzie jutrzejszy dzień.

Trwa rajd Baja Wysoka Grzęda 2021. Załoga Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski ma już za sobą prolog. Pomimo problemów z amortyzatorem, na odcinku o długości 8,31 km, krynicki kierowca był wolniejszy zaledwie o sekundę od załogi Grabowski i Binięda oraz o 10 sekund od prowadzącej w klasie T2 załogi Pietrzycki i Mroczek.

- Jesteśmy po prologu, mamy trzeci czas zarówno w grupie T2, jak i w cyklu Dacia Duster Motrio Cup. Straty do dwóch wyprzedzających nas załóg są bardzo niewielkie, pomimo tego, że jechaliśmy z uszkodzonym amortyzatorem. Na szczęście dzięki bardzo sprawnej pracy serwisu z Hołowczyc Racing, samochód jest już naprawiony, a my stawiliśmy się o czasie w parku zamkniętym, unikając kary – mówi Dominik Jazic.

 - Mamy dobrą pozycję aby walczyć o wygraną w obu ważnych dla nas klasyfikacjach i na pewno zrobimy, wszystko, aby sprawić kibicom jak najwięcej radości – dodaje. Już jutro decydujący dzień rajdu Baja Wysoka Grzęda, który będzie wymagał od zawodników ogromnego wysiłku fizycznego i koncentracji. W sumie kierowcy będą mieć do pokonania cztery odcinki specjalne o łącznej długości ponad 293 km.

Start tuż po godzinie 7:00 na OS-2 Czarne o długości 60,50 km. Wyniki i międzyczasy na bieżąco można śledzić na stronie internetowej Polskiego Związku Motorowego. ([email protected], fot,: BxB Studio)Dziękujemy za przesłanie błędu