Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
09/04/2022 - 13:50

Lubicie szlak na Cyrlę i zamek w Rytrze? Czeka na was niespodzianka

Lubicie wypoczywać w Rytrze? Chodzić na Cyrlę albo spacerować w okolicy zamku? Już niedługo czeka na Was niespodzianka.

Zobacz też: Rytro i Nowy Sącz razem nadały PESELE uchodźcom w gminie

Gmina Rytro coraz więcej zaczyna inwestować w turystykę i coraz owocniej współpracować z Nadleśnictwem Piwniczna. Dowód? W zeszłym roku, dzięki ich porozumieniu, wyremontowano około 250 metrowy, najbardziej zniszczony odcinek drogi w Życzanowie w kierunku składnicy. Droga ma dwa nowe przepusty, jest odwodnienie boczne i nowa nawierzchnia. W sumie remont kosztował będzie 145 tysięcy złotych z czego 130 wyłożyło Nadleśnictwo Piwniczna a 15 tysięcy gmina.

Zobacz też: Batalia o miedzę w Młodowie. Mogą skorzystać Rytro i Piwniczna-Zdrój

Teraz ta współpraca ma kolejną, wyjątkowo ważną dla mieszkańców i turystów, odsłonę. – Już niebawem zabieramy się razem za remont drogi prowadzącej na zamek, na górny parking przy zamku i zarazem na Cyrlę. Chodzi dokładnie o odcinek od grobli do parkingu, który dziś jest już w fatalnym stanie – zapowiada Kotarba.

- Mam już potwierdzenie z Nadleśnictwa, że inwestycja jest już wpisana do harmonogramu inwestycji w tym roku i są już na nią zabezpieczone środki – podkreśla.

Kiedy ma zostać zrealizowane to przedsięwzięcie? O szczegółach już niebawem. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu