Czwartek, 16 maja. Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
20/10/2023 - 12:30

Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch - w półfinale debla w turnieju tenisistek WTA 250 w Monastyrze

Polski team Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch walczy w półfinale debla w turnieju tenisistek WTA 250 w tunezyjskim Monastyrze.

Na twardych kortach tunezyjskiego Monastyru (16-22 pażdziernika) rozgrywany jest turniej WTA 250, z udziałem Katarzyny Kawy. W zawodach tych, pochodząca z Krynicy tenisistka występuje dzięki dzikiej karcie, którą przyznali jej organizatorzy.

W pierwszej rundzie 30-letnia Kryniczanka pokonała 38. rakietę tenisową świata Martinę Trevisan 6:3, 3:6, 7:5.  W ten sposób odniosła najcenniejsze zwycięstwo w swojej sportowej karierze.

Natomiast w 1/8 finału Katarzyna Kawa (18 pażdziernika) zmierzyła się z Włoszką, 25-letnią Lucrezią Stefanini (125. WTA). Lepsza okazała się Stefanini, która wygrała 6:4, 6:1.

W Tunezji Katarzyna Kawa gra też w deblu z Magdaleną Fręch. W ćwierćfinale polskie tenisistki pokonały polsko-czeski team Weronika Falkowska/Anna Siskova 2:6, 7:6 (7-4) i 10-5. W półfinale (20 pażdziernika) spotkają się z Włoszkami Sarą Errani i Jasmine Paoloni. Początek meczu godz. 15. 30.

Katarzyna Kawa (ur. 1992 rok, Krynica-Zdrój) jest medalistką Mistrzostw Polski. Przełomowy w jej karierze sportowej był 2019 rok. Wtedy startowała w zawodach WTA International w Jurmale na Łotwie. Tam wygrała dwa mecze w eliminacjach oraz cztery w głównej części turnieju. Wcześniej startowała głównie w zawodach niższej rangi.

Katarzyna Kawa w rankingu WTA z 11 lipca 2022 uplasowała się na 134. pozycji w singlu, zaś w deblu na 85. miejscu. (MK)., fot arch. instagram Katarzyna Kawa, Żródło: , polski-tenis.pl, PAP