Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
23/11/2022 - 10:55

Festiwal Biegowy charytatywnie. Zapisz się na Bieg Mikołajów w Piwnicznej-Zdroju!

Również w 2022 roku nie może zabraknąć kultowego, charytatywnego Biegu Mikołajów, organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz osób przewlekle chorych i dzieci niepełnosprawnych „Nasz Dom" z Piwnicznej-Zdroju. W tym roku bieg odbywa się pod banderą Festiwalu Biegowego, który od zeszłego roku gości na Nakle w tej miejscowości.

Będzie to już 8. edycja tego niezwykle popularnego wydarzenia, któremu przyświeca aspekt charytatywny. Środki z zebranych opłat wpisowych przekazane trafią do piwniczańskiego Stowarzyszenia a to wykorzysta je do dopięcia prac wyposażeniowych w ośrodku dla swoich podopiecznych w Piwnicznej-Zdroju. Partnerem biegu jest Festiwal Biegowy.

Zobacz też: Każą gminie oszczędzać? No to będzie rewolucja w Piwnicznej-Zdroju

- To już kultowa impreza i tradycyjnie na wszystkich czeka świetna zabawa i doskonałe jedzenie, bo do dla biegaczy bardzo ważne. Ale najważniejsze jest to, że w tym roku bieg znów będzie przez Słowację, przez tę piękną trasę, którą wszyscy zawsze podziwiają. W tamtym roku, że względu na obostrzenia covidowe trasa prowadziła w stronę Kosarzysk, teraz możemy wrócić do tej ulubionej przez uczestników – zaprasza prezes stowarzyszenia Maria Kulig, zaznaczając, że bieg nabrał już charakteru międzynarodowego, bo już dziś wiadomo, zaledwie po kilku dniach zapisów, że liczne grono uczestników będzie ze Słowacji.

Impreza odbędzie się 4 grudnia a na start i metę wyznaczona jest Hala Widowiskowo-Sportowa w Piwnicznej-Zdroju. Uczestnicy – a bieg zawsze przyciąga nie tylko miejscowych i okolicznych, ale również przyjezdnych z całej Polski a nawet innych krajów Europy – mają do wyboru dwie rywalizacje – bieg na 10 km i nordic walking na 8 km.

Zapisy już trwają. Rejestracja TUTAJ  ([email protected] Fot.: archiwum stowarzyszenia)Dziękujemy za przesłanie błędu