Czwartek, 16 maja. Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
16/04/2022 - 18:10

Niesamowite mecze w Pucharze Polski. Nasze drużyny stoczyły prawdziwe boje

W mijającym tygodniu rozegrane zostały kolejne spotkania Pucharu Polski. Rywalizacja przeniosła się już na szczebel wojewódzki, gdzie boje stoczył m.in. Sokół Słopnice i Poprad Muszyna. Obie drużyny przegrały po serii rzutów karnych i pożegnały się z rozgrywkami.

Wróciły emocje związane z rozgrywkami Pucharu Polski. Jak zawsze jest to okazja dla drużyn z niższego szczebla do sprawdzenia się z rywalami występującymi na co dzień w wyższych ligach. Rywalizacja toczy się już na szczeblu całego województwa.

Niesamowity przebieg miało spotkanie w Słopnicach, gdzie Sokół podejmował lidera IV ligi – rezerwy Bruk-Bet Termalici. Gospodarze prowadzili do przerwy 4:1 jednak przyjezdni zdołali wyrównać. Po 90 minutach było 5:5 (bramki dla Sokoła zdobywali: Dominik Pach x3, Patryk Nowak i Sławomir Porębski). Doszło więc do serii rzutów karnych. „Jedenastki” skuteczniej wykonywali piłkarze z Niecieczy i to oni awansowali do kolejnej rundy.

Z pucharem pożegnał się także Poprad Muszyna. Ubiegłoroczny finalista mierzył się z Metalem Tarnów. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się wynikiem 1:1 (do siatki trafił Krzysztof Podgórniak). Również w tym przypadku o wszystkim decydowały karne. Skuteczniej wykonywali je zawodnicy z Tarnowa, meldując się tym samym w 1/4 finału (zmierzą się z Wieczystą Kraków).

Dwa zespoły z naszego regionu nie liczą się już więc w walce o Puchar Polski. W grze ciągle jest Glinik Gorlice, który swój mecz zagra 20 kwietnia z MKS Trzebinią. ([email protected], fot.: MP/ zdjęcie ilustracyjne)