Piątek, 17 maja. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
29/03/2015 - 21:43

Piłka ręczna. Bolesna porażka Dwójki

Długa przerwa w rozgrywkach nie posłużyła szczypiornistkom Dwójki Profil Nowy Sącz, które we własnej hali uległy Koronie Handball Kielce 21:23. Najlepszą zawodniczką spotkania została zdobywczyni siedmiu bramek dla kielczanek Marta Rosińska.
Od samego początku spotkania wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w 10. minucie podopieczne Włodzimierza Strzelca, po bramkach Olejarczyk i Sroki, zdołały wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Ich radość nie trwała długo, bowiem 120 sekund później na tablicy wyników znów widniał remis. Jednak sądeczanki nie poddały się tak łatwo, dzięki czemu do szatni schodziły prowadząc 11:10. Po przerwie podopieczne Tomasza Popowicza szybko doprowadziły do wyrównania, co spowodowało, że niemal cała druga połowa miała identyczny przebieg jak pierwsza. Gra toczyła się bramka za bramkę, a jakiekolwiek przewagi którejś z drużyn były szybko niwelowane. Przełamanie tego schematu nadeszło 10 minut przed końcową syreną. Wtedy to zawodniczki z Kielc zaczęły budować swoją przewagę, która w kulminacyjnym monecie wynosiła nawet cztery bramki. Piłkarki Dwójki do końca walczyły o korzystny rezultat, ale czasu i sił starczyło im tylko na skorygowanie końcowego rezultatu do stanu 21:23.

Porażka różnicą dwóch bramek sprawiła, że to kielczanki mają lepszy bilans spotkań bezpośrednich z sądeczankami, dzięki czemu przeskoczyły je w tabeli. Ponadto w oczy piłkarek ręcznych z Nowego Sącza powoli zaczyna zaglądać strefa spadkowa, dlatego muszą one jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i przygotować się do następnego, w którym to zmierzą się z liderem pierwszej ligi UKS PCM Kościerzyna.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Korona Handball Kielce 21:23 (11:10)

Dwójka Profil Nowy Sącz: Błaszczyk, Kamieniarz, Czop – Kawa 1, Cempa 6 (1/2), Bodziony 1, Sroka 1, Kulig 5, Prechitko, Olejarczyk 5, Kamińska 1, Fecko, Waligóra, Solodovnyk 1.
Kary: 8 min (Kawa - 4 min., Cempa i Solodovnyk - 2 min.)
Karne: 1/2.

Korona Handball Kielce: Januchta, Hibner, Kos – Czubaj, Woźniak 1, Sobierajska, Kaźmiruk, Młynarska 1, Bortnowska, Pinda 5, Hynek 2, Skowrońska 4, Tutaj, Rosińska 7, Mochocka, Kędzior 3.
Kary: 10 min (Skowrońska i Bortnowska - 4 min., Kaźmiruk - 2 min.).