Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
09/12/2018 - 22:20

Nowy Sącz: turniej, warcaby i wysłannicy świętego Mikołaja [ZDJĘCIA]

Na grę fair play położyli między innymi nacisk organizatorzy VIII już Integracyjnego Turnieju Warcabowego, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu. Atmosfera była wspaniała, a zawodników i zawodniczki dopingowali wysłannicy świętego Mikołaja.

W turnieju wzięło udział pięćdziesiąt osób z różnych miejscowości powiatu nowosądeckiego. Najliczniejszą grupę stanowili wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu, a także uczniowie szkół podstawowych w: Chomranicach, Łącku, Kadczy oraz z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego z Ochotnicy Dolnej.

Organizatorzy przyjęli tzw. szwajcarski system rozgrywek, a kojarzenia zawodników dokonywały się za pośrednictwem programu komputerowego. Aby wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach rozegrano 5 rund. Po prawie trzech godzinach wszystko było już wiadomo.

Turniej był okazją do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk Sądecczyzny.

W tym roku patronat nad turniejem objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili wychowawcy SOSW: Andrzej Majerski (sędziował cały turniej), Anna Kujawska, Elżbieta Żeliszewska i Wojciech Hojdys.

Opr. IM, Fot. SOSW w Nowym Sączu.

Turniej Warcabowy
Turniej Warcabowy


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)