Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
22/10/2013 - 06:32

Koszykówka – liga juniorów. Ambicja to za mało na faworyta

Zespół z Wieliczki to jeden z faworytów tegorocznych rozgrywek. Sądeczanie próbowali walczyć, ale to było za mało by osiągnąć sukces.

STS Wikar Nowy Sącz/Sądeczanin – UKS Regis Wieliczka 58:93 (14-23, 14-31, 24-25, 6-14)
Sędziowali: Marcelina Przybyło i Mariusz Nowacki.

STS Wikar/Sądeczanin: Kmak Szymon 26 (1x3), Zabłocki Michał 13 (1x3), Mozdyniewicz Jan 10 (1x3), Wolak Szymon 6(1x3), Jeliński Mateusz 3, Hojnor Tomasz, Plata Krzysztof, Dynowski Maciej, Kosecki Jakub, Strzelecki Piotr. Trener drużyny – Sommer Łukasz
UKS Regis Wieliczka: Palmowski Tomasz 38, Śledziowski Michał 22 (4x3), Kolber Kamil 15 (1x3), Całka Filip 7, Kot Krzysztof 4, Kozaczyński Michał 4, Rola Jakub 3, Wożniak Maciej, Kulasiak Adam, Trojański Daniel, Huta Adrian. Trener drużyny: Paulish Marek.
Początek spotkania należał do młodych sądeczan, którzy dwa razy trafili za trzy punkty zaskakując rywali. Jednak radość trwała krótko. Po 4 minutach rywalizacji prowadzili goście 7-6. Juniorzy z Nowego Sącza próbowali walczyć, przeprowadzali wiele szybkich akcjih, ale zawodzili pod koszem, co koszykarze z Wieliczki wykorzystywali w szybkich kontrach. Po pierwszej kwarcie było 23-14 dla gości, a po dwóch 54-28.
Dopiero po przerwie sądeczanie zaczęli grać skuteczniej. Na boisku trwała zacięta walka, którą psuły kontrowersyjne decyzje sędziów. Ostatecznie zasłużenie wygrał zespół z Wieliczki, choć trochę za wysoko. Warto podkreślić fakt, że na 36 rzutów osobistych sądeczanie wykorzystali 23, co w tej klasie rozgrywkowej jest niezłym wynikiem.