Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
11/11/2018 - 11:55

Kibice i zawodnicy Sandecji pamiętali o Niepodległej

W niedzielę cała Polska świętuje odzyskanie niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie upamiętniono także w sobotnie popołudnie na stadionie przy ul. Kilińskiego gdzie rozgrywany był mecz z Chojniczanką Chojnice.


Tuż przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy wraz z kibicami odśpiewali pełną, czterozwrotkową wersję "Mazurka Dąbrowskiego". Nie zabrakło symboli narodowych zarówno na murawie jak i na trybunach.

Kibice na sektorach A i F otrzymali łącznie 2000 chorągiewek w barwach narodowych, na sektorze C powstała kartoniada. Zawodnicy zaś weszli na boisko z biało-czerwonymi szalikami i opaskami na rękach.W drugiej połowie efektowną oprawę pokazali fani na sektorze F. Zaprezentowane zostały w niej postacie, dzięki którym przed stu laty Polacy cieszyli się z odzyskania niepodległości: marszałek Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wojciech Korfanty, Ignacy Daszyński, Wincenty Witos i Ignacy Jan Paderewski . Pośrodku zaś pojawiło się godło Polski z lat 1919-1927. (KR) Fot. Adrian Maraś

Biało-czerwona Sandecja
Podczas meczu z Chojniczanką, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, zawodnicy i kibice pokazali swe przywiązanie do Niepodległej.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu