Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
28/03/2014 - 13:58

Hokej – Centralna Liga Juniorów. Kryniczanie wicemistrzami Polski

Zakończyły się finały mistrzostw Polski juniorów starszych. Tytuł wywalczył zespół z Sanok, a łączony zespół Podhale/KTH KM Krynica musiał się zadowolić drugim miejscem.

Był to nietypowy sezon dla juniorów starszych. Po raz pierwszy w historii klubu z Krynicy i Nowego Targu trzeba było połączyć siły, by zawodnicy tej kategorii wiekowej trenowali i grali. Jak na taki eksperyment poszło całkiem dobrze, bo zespół góralsko-krynicki wywalczył tytuł wicemistrzów Polski.
Sam finał był bardzo emocjonujący. Po pierwszym wygranym spotkaniu w Krynicy wydawało się, że złoto jest na wyciągnięcie ręki. Tymczasem to Sanok, po bardzo emocjonujących spotkaniach cieszy się z tytułu.
W całym sezonie w łącznym zespole Podhale/KTH wystąpiło piętnastu hokeistów KTH KM, w tym dwóch pochodzących zza południowej granicy. Łącznie zdobyli 55 goli i zaliczyli 51 asyst.
Juniorzy KTH KM: Arkadiusz Sontowski, Łukasz Sułkowski – Arkadiusz Banaś, Marek Cieślicki, Marcin Czajka, Konrad Grebla, Dariusz Janowiec, Adam Krok, Damian Maczuga, Sebastian Pawlikowski, Dawid Piksa, Marko Pribula, Michał Słota, Jaroslav Śpirko, Tomasz Zieliński.

Wyniki finałów
Podhale/KTH - Ciarko Bank Sanok 5–2
Ciarko Bank Sanok - Podhale/KTH 5-3

Klasyfikacja końcowa: 1. Ciarko PBS Bank KH Sanok, 2. MMKS Podhale/KTH KM Krynica-Nowy Targ, 3. MKS Sokoły Toruń, 4. UKH Unia Oświęcim.
To nie koniec emocji hokejowych tej wiosny w Krynicy. W kwietniu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji 2. Początek zawodów 4.04.