Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
16/12/2016 - 15:55

Grybowianki mistrzyniami powiatu w piłce ręcznej

W hali sportowej w Łącku rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wystąpiło osiem szkół. Najlepsze okazały się reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie

Na parkiecie spotkały się ze szczypiornistkami z LO w Starym Sączu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, Zespołu Szkół w Łącku, Zespołu Szkół w Marcinkowicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej i Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie.

Zespoły grały systemem "każdy z każdym", dwa razy po sześć minut, w dwóch grupach. Następnie najlepsze cztery drużyny rywalizowały o tytuł mistrzowski. Bezapelacyjnie Mistrzostwo Powiatu

Nowosądeckiego i awans na zawody rejonowe zdobyły uczennice LO w Grybowie, które podczas turnieju wygrały wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce wywalczyły muszynianki, trzecie zajęły dziewczęta z Łącka, zaś czwarte miejsce przypadło w udziale szczypiornistkom z Marcinkowic.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Karolina Czyżycka, Katarzyna Iwańska, Kinga Janik, Weronika Janik, Martyna Jop, Katarzyna Kuk, Aneta Matusik, Klaudia Pancerz, Adrianna Radzik, Alicja Witek, Dominika Znamirowska i Magdalena Znamirowska.

Najlepszą zawodniczkę turnieju została Kinga Janik z LO w Grybowie.

(m), fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu