Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
14/05/2019 - 08:00

Był gwiazdą kończącego się sezonu. W nagrodę zagra w ekstraklasie!

Nie da się ukryć, że Marek Kozioł był wyróżniającą się postacią w obecnych rozgrywkach 1 ligi. Swoimi występami zyskał uznanie trenerów Korony Kielce i tam trafi po sezonie.

30-letni bramkarz powrócił do Nowego Sącza po niezbyt udanej przygodzie w Stali Mielec. Pomimo poprawnych występów, nie otrzymał tam na stałe miejsca w podstawowym składzie. Przed sezonem 2018/2019 znów związał się z klubem, którego jest wychowankiem.

Zobacz: Być, albo nie być Sandecji. Na klub trzeba 4,8 mln złotych

To okazało się najlepszą chyba decyzją w tym momencie kariery. Na skutek świetnej współpracy ze słowackim trenerem bramkarzy Richardem Zajacem, nowosądecki zawodnik zbudował bardzo wysoką formę, dzięki czemu pomógł drużynie zdobyć wiele ważnych punktów.

Marek Kozioł w aktualnych rozgrywkach zagrał w 31 meczach, w których aż 16 razy nie puścił gola, a także obronił 4 rzuty karne. Łącznie do siatki przepuścił jedynie 21 bramek. Wielokrotnie różne media w tym sezonie umieszczały go w najlepszej "jedenastce" kolejki.  W przeszłości sądecki bramkarz miał możliwość poznać smak najwyższej klasy rozgrywkowej, będąc zawodnikiem KGHM Zagłębie Lubin.

Sam piłkarz nie chce komentować sprawy, dopóki nie zakończą się obecne rozgrywki. Nieoficjalne źródła mówią jednak, że wszystkie szczegóły w tej sprawie zostały już dogranie.

MŚ ([email protected]). Fot. SandecjaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)