Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
13/11/2023 - 14:40

Półmaraton gromadzi tłumy. Festiwal Biegowy wywołuje same pozytywne wspomnienia

Na Festiwal Biegowy przyjeżdżają sportowcy z całej Polski, a nawet zagranicy. Zainteresowaniem cieszy się zawsze Półmaraton Śladami św. Kingi. Tak było również w tym roku. Uśmiechy nie schodziły z twarzy zawodników.

Festiwal Biegowy w Piwnicznej

Nie ma to jak Festiwal Biegowy! Wydarzenie, które co roku odbywa się w Piwnicznej niektórym kojarzy się z dobrą zabawą, innym ze świetną atmosferą, jeszcze innym ze zdrową, sportową rywalizacją. Wszystkie te określenia pasują do tego wydarzenia oczywiście idealnie. Każdy uczestnik jest zawsze niezwykle zadowolony. 

Najlepiej świadczy o tym frekwencja. W tym roku w Miasteczku Biegowym w Piwnicznej pojawiło się przez trzy dni aż 12 tysięcy osób. Dopisała również pogoda. W skrócie, działo się naprawdę bardzo dużo.

Zmagania sportowe, to jednak nie wszystko. Nie należy zapominać również o Festiwalu Lachów i Górali oraz Festiwalu Smaku. To zatem również święto folkloru i dobrej kuchni. Warto przeżyć to wszystko na własnej skórze. 

Półmaraton na Festiwalu Biegowym

Zawodnicy mają do wyboru bardzo dużo dystansów. Niektóre cieszą się jednak szczególną popularnością. Tak jest właśnie w przypadku Półmaratonu śladami św. Kingi, który liczy 21 km. Do mety dotarło w tym roku łącznie 123 sportowców. 

Najbardziej zadowoleni byli oczywiście zwycięzcy. Zasłużone gratulacje oraz nagrody odbierali podczas uroczystej dekoracji. Wśród mężczyzn w kategorii OPEN najlepsi byli Kamil Walczyk, Kamil Wojnicki i Jakub Karpiński. U kobiet zwyciężyły z kolei Aneta Szecówka, Anna Kawalec oraz Katarzyna Wesołowska.

Oprócz nich, w poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali również: Dominik Klimek, Wojciech Lizak, Dawid Atanasow, Artur Smotryk, Natalia Atanasow, Renata Kumor i Danuta Wolak. Każdy był oniemiały ze szczęścia.

Nigdy nie startowałeś w półmaratonie? Koniecznie musisz spróbować. Festiwal Biegowy zaprasza każdego. Zarówno tych, którzy swoją przygodę dopiero zaczynają, jak i zawodników zaprawionych w bojach. Podczas 15 edycji niespodzianek nie zabraknie.

Nie warto zatem zwlekać. Zarejestruj się już dziś w najniższych cenach z I progu. Możecie to zrobić TUTAJ. Piwniczna czeka na Was! ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu