Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
16/06/2016 - 17:15

Nowy Sącz: Strażacy i psiaki na medal. (Zdjęcia!)

Jedną z atrakcji IV Zjazdu Sądeczan, który odbył się na błoniach, nieopodal Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu był pokaz wyszkolenia psów, którymi dysponuje Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza „Nowy Sącz”.

strażacy i psiaki na medal

Strażacy z tej grupy – to świetni ratownicy, którzy wielokrotnie nieśli pomoc w różnych zakątkach świata. Pracowali w krajach zniszczonych przez trzęsienia ziemi i inne kataklizmy. W kwietniu ubiegłego roku wrócili ze zrujnowanego po trzęsieniu ziemi Nepalu. Nieśli pomoc ofiarom, gdy zawaliła się hala w Katowicach. Nie mogło ich też zabraknąć w Polsce tam, gdzie byli potrzebni.

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Nowy Sącz” liczy czterdziestu strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu i Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Wchodzi ona w skład Polskiej Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Obecnie dysponuje ona siedmioma psami specjalnie szkolonymi do poszukiwania osób uwięzionych pod gruzami budynku i zaginionych w terenie. Dwa psy posiadają aktualne certyfikaty. Wśród czworonogów są: owczarek niemiecki, labradory i golden retrievery.

Podczas IV Zjazdu Sądeczan można było dowiedzieć się co nieco o pracy wspomnianej grupy i zobaczyć pokaz psów. Milusińscy mogli je pogłaskać i dać im w nagrodę pyszną przekąskę.

(MACH), Fot. (MACH)

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu