Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
14/02/2019 - 20:55

Krystyna Kronenberger. Najpierw sama potrzebowała pomocy, teraz pomaga innym

Kiedy dziesięć lat temu usłyszała, że ma raka piersi, za namową lekarza poszła szukać pomocy do Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek. Otrzymała wsparcie i wygrała z chorobą. Dziś sama pomaga innym kobietom i dodaje im otuchy

- Kiedy trafiłam do sądeckich Amazonek zyskałam tak bardzo potrzebne mi wtedy wsparcie i siłę do tego, żeby wygrać z chorobą – wspomina Krystyna Kronenberger, która ze stowarzyszeniem niosącym pomoc kobietom chorym na raka jest związana od dziesięciu lat. 

Z czasem – jak mówi – po prostu „wsiąkła” w działalność stowarzyszenia, które wykonuje ogrom pracy. Potem została jego prezesem.

- W tej chwili mamy pod opieką ponad sto Amazonek, które otrzymują kompleksową pomoc. Mamy lekarzy, rehabilitanta i psychologa… praca wśród chorych kobiet jest ciężka, ale świadomość, że można pomóc innym daje wiele satysfakcji – mówi szefowa stowarzyszenia.

Więcej informacji o kandydatce: Krystyna Kronenberger. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

Nominacja do nagrody „Sądeczanin Roku” była dla mnie wielkim zaskoczeniem – dodaje. -Nigdy nie myślałam, że znajdę się w gronie tak zacnych osób, które tak wiele robią na rzecz Sądecczyzny.  Jest mi z tego powodu bardzo miło. Myślę, że to jest coś, co jeszcze bardziej zdopinguje mnie do pracy na stanowisku prezesa sądeckich Amazonek. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na mnie liczą.

Krystyna Kronenberger – SMS o treści SR.3 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.Dziękujemy za przesłanie błędu