Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
10/02/2019 - 20:55

Krystyna Kronenberger. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

Krystyna Kronenberger jest prezesem Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek im. Heleny Włodarczyk

Stanowisko prezesa Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek pełni od 2013 roku. Ze stowarzyszeniem jest związana od 2009 roku, kiedy trafiła do niego z powodu problemów z ręką po operacji raka piersi i węzłów chłonnych. Z kobiety potrzebującej pomocy stała się kobietą pomagającą, wspierającą i motywującą Amazonki do walki z rakiem. Obecnie jako szefowa organizacji pomaga 110 kobietom, zrzeszonym w stowarzyszeniu.  To nie tylko aktywistka i społecznik. Ma też w sobie mnóstwo determinacji i  wielkim serce.

Zobacz też Krystyna Kronenberger. Najpierw sama potrzebowała pomocy, teraz pomaga innym

Z konsekwencją i uśmiechem realizuje postawione sobie cele. Działa w myśl zasady „wczoraj ja otrzymałam pomoc, dzisiaj ja pomagam innym”. Zarządza stowarzyszeniem, pozyskuje środki finansowe na sprzęt i rehabilitację podopiecznych. Chętnie angażuje się w inicjatywy związane z profilaktyką, leczeniem i budowaniem świadomości na temat raka piersi. W tym celu odwiedza między innymi  szkoły, urzędy gmin czy koła gospodyń wiejskich. Bierze udział w akcjach prozdrowotnych i marszach „Różowej wstążki”.

Oprócz wielkiego społecznego zaangażowania na rzecz sądeckich Amazonek i lokalnej społeczności Krystyna Kronenberger jest również współwłaścicielem FAKRO (od 2018 roku) – jednego
z największych lokalnych przedsiębiorców, który w Nowym Sączu zatrudnia ok. 2 300 pracowników. W firmie angażuje się w działania propracownicze. Między innymi rozpatruje wnioski o dofinansowania dla potrzebujących pracowników i ich rodzin. Jest inicjatorką niezwykle ważnej i szlachetnej inicjatywy „Skrzynki pytań do zarządu” dzięki  czemu pracownicy mają możliwość dzielenia się z zarządem firmy swoimi przemyśleniami, pomysłami i problemami. Szuka rozwiązań mając na myśli dobro pracownika.

Krystyna Kronenberger to wulkan pozytywnej energii. Potrafi słuchać innych. To skuteczna działaczka. Takie postawy zasługują na wyróżnienie i docenianie – komentują osoby z jej najbliższego otoczenia.

Krystyna Kronenberger – SMS o treści SR.3 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu