Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
14/04/2018 - 16:45

Jeszcze tu nie byłeś? Każdy powinien odwiedzić! [ZDJĘCIA, FILM]

14 kwietnia to pierwszy dzień Sądeckich Targów Ogrodniczych organizowanych przez Fundację Sądecką. Powinien zajrzeć tu każdy rolnik, działkowiec, ogrodnik, posiadać tarasu czy balkonu i wszyscy amatorzy ekologicznych rozwiązań w domu, ogrodzie, kosmetyce i żywieniu. Oferta naszych wystawców jest tak atrakcyjna, że nikt nie wychodzi stąd z pustymi rękami!

Sadzonki, cebulki, krzewy, drzewka, pyszności miodowe i wędliniarskie, folkowa galanteria, piękne rękodzieło i setki nowych informacji z dziedziny technicznej i motoryzacyjnej. I to wszystko w jednym miejscu.

- Dawno nie widziałam tak ładnych sadzonek ziół. Już wiem, że właśnie zioła i pelargonie będą królować w tym roku na moim balkonie – komentowała sądeczanka, którą spotkaliśmy przy stoisku Sądeckiej Spółdzielni Ogrodniczej.

Zobacz też: Chcesz zdobyć prawo jazdy? Na Sądeckich Targach Ogrodniczych egzaminatorzy sprawdzą, czy zdasz!

- Właśnie wczoraj stolarz skończył montaż nowej kuchni w moim mieszkaniu, więc teraz skupiam się na kompletowaniu wymarzonych, drewnianych dodatków –dzieliła się swoim zadowoleniem z zakupów kolejna kobieta, która akurat kupowała piękny, ręcznie robiony drewniany zegar naścienny.

-  Przepadam za takimi bibelotami – dodała jej koleżanka, która miała pełna torbę maskotek wykonanych szydełkiem. – I znowu zrobiłam sobie zapas prawdziwego miodu – śmiała się pokazując zawartość drugiej siatki.

- Na takich targach człowiek na spokojnie może sobie popatrzeć na sprzęt, dopytać, poradzić się. Ja już mam swoje lata i wolę rozmawiać bezpośrednio ze sprzedawcą niż szukać informacji przez Internet. W takim sklepie nie zawsze jest na to czas  – zaznaczał starszy pan, który żywo dyskutował z obsługą stoiska z kosiarkami.

Jakie atrakcje czekają jeszcze na Was podczas targów? Zobaczcie naszą relację filmową.

Poniżej raz jeszcze przypominamy listę naszych wystawców:

Poniżej prezentujemy Wam listę wystawców.

Gospodarstwo ogrodnicze Szetyńscy, Szkółka drzewek i krzewów U Zdzicha,  Firma Handlowo-Usługowa   Adrian  Tyrkalski – cebulki kwiatowe,  Ozdobne Drzewka i Krzewy Iglaste-Gospodarstwo Rolne Lucyna i Robert Wolf, Szkółka Bylin -Urszula Dyrek ,Józef Kasprowicz – ogrodnictwo, Szkółka drzewek owocowych  Bogdan Skwira oraz  Szkółka drzewek owocowych i ozdobnych Maria Jakub Lisak – to u nich będzie można kupić i dopytać się na temat wszystkiego, co związane jest z uprawą i pielęgnacją zieleni w ogrodzie, sadzie, na działce, na tarasie, na balkonie i w domu.

Kolejna grupa naszych wystawców umożliwi Wam zakup sprzętu i urządzeń – tych do domu i tych niezbędnych w ogrodzie. Są to:  Kuźnia Drewna – wyroby z drewna, Meble Kocemba – meble ogrodowe, Delis – fontanny ogrodowe, wyroby z wikliny, TiM Kominki, Firma Krzaczek – kotły C.O, Perfekt CO – odnawialne źródła energii, Strefa Energii, Anna Bugajska – filtry do wody, CM&W – filtry do wody.

Zobacz też: Nic tak nie zaostrza apetytu jak praca w ogrodzie! Na Sądeckich Targach Ogrodniczych dowiesz się jak zdrowo grillować!

Co jeśli chodzi o zdrową żywności i naturalne kosmetyki? I tu się nie zawiedziecie jeśli chodzi o wybór i możliwości bo zaprosiliśmy dla Was następujące firmy i producentów: Uzdrowisko Krynica-Muszyna, Pasieka Barć z Kamiannej, Winnica Piwnica Antoniego, Gawor Tradycja – wędliny, Tłocznia Owoców Pawłowski, Smak natury -  olej rzepakowy, Wiejska Chata, Zdrowie z Natury, Zdrowid – zioła, Wender – chleb wiejski, Wyroby Naturalne , Oriflame – kosmetyki, Asoa – kosmetyki naturalne, Halskór, Super Ekologiczni.

Zobacz też: Na Sądeckie Targi Ogrodnicze autobusy MPK dowiozą Cię za darmo i jeszcze jest nagroda do wygrania

Do Waszej dyspozycji będą też przedstawiciele branży transportowo motoryzacyjnej:  Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz firma Gładysz Motors.

Apetyty rozbudzone udanymi zakupami zaspokoicie na stoiskach Baru Zacisze oraz Zielone 112 – foodtrack.

Do Waszej dyspozycji będą też stoiska z oscypkami, watą cukrową, lodami tajskimi a miłośników rękodzieła ucieszą stoiska twórców ludowych.

Na Sądeckie Targi Ogrodnicze zapraszamy wszystkich zainteresowanych racjonalnym i przy okazji modnym a przede wszystkim funkcjonalnym urządzeniem terenów zielonych. Miłośników żywności ekologicznej, naturalnych kosmetyków i entuzjastów ekologicznych rozwiązań w domu i ogrodzie. Targi odbywają się dniach 14-15 kwietnia na Starej Sandecji w Nowym Sączu.

Patronat nad targami, które odbędą w godzinach od 9.00 do 17.00 objęli Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski, Ryszard Nowak Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Marek Pławiak Starosta Nowosądecki.

ES [email protected] Film: KS Fot.: IMDziękujemy za przesłanie błędu