Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
04/04/2018 - 10:45

Maja Matusiak cała jest z muzycznych wibracji jak jej ukulele. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

10-letnia Maja Matusiak była jedyną wokalistką, która sama sobie akompaniowała podczas nagrywania teledysków naszych 25 Sądeckich Młodych Talentów. A grała na wyjątkowo egzotycznym instrumencie – ukulele. Na castingach „kupiła” jury swoją interpretacją utworu „I don’t know my name” Grace VanderWaal.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: Sześcioletnia Emilka Pajor to prawdziwy lew sceniczny!

Dlaczego wybrała akurat ukulele? – Po prostu mi się spodobał. W Internecie słuchałam, oglądałam i czytałam o różnych instrumentach, ale jak zobaczyłam ukulele, to od razu wiedziałam, że właśnie ten instrument chcę mieć. Gram od października zeszłego roku – opowiada.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: Anna Szlagowska – komponuje, tworzy i „łapie różne kąty na śpiewanie”

Czy chce związać swoja przyszłość z muzyką? – Tak, bardzo. Instrumentalnie i wokalnie, bo obie te rzeczy lubię robić.

Chodzi do trzeciej klasy szkoły muzycznej w Limanowej i śpiewa i gra codziennie - tak długo jak pozwala na to nauka pozostałych przedmiotów. W klasie gra na pianinie, poza szkołą woli ukulele. Nie potrafi odpowiedzieć, którego muzyka czy kompozytora lubi najbardziej. – Ja po prostu uwielbiam słuchać muzyki.

Zobacz też: Nagrywaliśmy Sądeckie Młode Talenty! Cała sobota z kamerami i światłami sceny [ZDJĘCIA]

Jeśli chcecie Państwo oddać głos na Maję Matusiak wyślijcie sms o treści: TALENT.14 na numer 7168. Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia (do godz. 9:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 25 półfinalistów.

ES [email protected] Fot.: ES

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku