Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
04/04/2018 - 11:40

Cantabile - wyjątkowo apetyczne trio. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

Dlaczego napisaliśmy apetyczne? Bo po ich wykonaniu utwory „Śniadanie na trawie” Grażyny Łobaszewskiej wszyscy chcieliśmy się przenieść do miejsca wykreowanego samym tekstem jak i jego interpretacją. Nasze apetyty sięgnęły zenitu.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: Maria Ślusarek zmierzyła się z samą Whitney Houston

Trzyosobowy zespół Cantabile kształci się i muzykuje wśród najlepszych instruktorów z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Śpiewają w nim Wioletta Smajdor, Edyta Dobroszek i Mateusz Zwolenik, którzy mają kolejno 18 i 19 lat. Grupa ma już na swoim koncie sporo sukcesów w miejscowych i ogólnopolskich przeglądach muzycznych na przykład na VII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej 2017 w Trzebini zajęli drugie miejsce po wykonaniu utworu „Matko o twarzy czarnej”.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: Julia Skowron ma 15 lat ale już toruje sobie drogę do nieśmiertelności

Ale myli się ten, kto spodziewa się, że i na Sądeckich Młodych Talentach młodzi artyści w tak poważną i uroczystą nutę, bowiem zaśpiewali „Śniadanie na trawie”.

- Gramy razem trzy lata. Nie zamykamy się centralnie i stricte w jednym rodzaju muzyki. Jest bossa, swing i jazz, ale także muzyka rozrywkowa. Jesteśmy laureatami wielu konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich. Gdzieniegdzie udało nam się zająć pierwsze miejsce. Który konkurs był dla nas najważniejszy? Ciężko tak od ręki na gorąco sobie przypomnieć, bo sporo ich było. W Trzebini mieliśmy dwa razy pierwsze miejsce i ostatnio na Festiwalu Piosenki Country Myflower – dzielą się informacjami o sobie.

- Muzyka zawsze będzie odgrywać ważną rolę – komentuje zapytana o plany na przyszłość Edyta. - Na pewno nie zginie – wchodzi jej w słowo Sebastian. – Ja też chcę się związać z muzyką w przyszłości – dopełnia Woletta. Wszyscy zaznaczają, że łączy ich nie tylko samo śpiewanie, ale i gusta muzyczne. – Ta muzyka jest na pewno zróżnicowana, ale zlepia się w jedną całość – podkreśla Edyta.

Zobacz też: Nagrywaliśmy Sądeckie Młode Talenty! Cała sobota z kamerami i światłami sceny [ZDJĘCIA]

Jeśli chcecie Państwo oddać głos na trio Cantabile wyślijcie sms o treści: TALENT.3 na numer 7168. Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia (do godz. 9:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 25 półfinalistów.

ES [email protected] Fot.: ES

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu