Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
01/07/2020 - 10:40

Historyczny awans. Zawodniczki UKS Staszkówka Jelna awansowały do 1. ligi

UKS Staszkówka Jelna to absolutny fenomen. Kiedyś mały, wiejski klub liczący zaledwie kilka zawodniczek, dziś prawdziwa, odnosząca sukcesy piłkarska potęga. Bezkonkurencyjne piłkarki wywalczyły historyczny awans do 1. ligi!

27 czerwca br. UKS Staszkówka Jelna pokonał w barażach UKS Bielawianka Bielawa 3:2. – Nie miałyśmy wcześniej okazji zmierzyć się z drużyną Bielawianki. Tak samo mogłyśmy spodziewać się wygranej, jak i porażki - mówi Anna Bałuszyńska, bramkarka i kapitan drużyny. Podczas meczu, oprócz ogromnego stresu, nie zabrakło determinacji, która pozwoliła drużynie zwyciężyć.

- Przyszłość jest dla nas dużym wyzwaniem. Przeskoczyliśmy na najwyższy z możliwych poziom sportowy. W pierwszej kolejności musimy zadbać o finanse – poszukujemy sponsorów, którzy pomogą nam udźwignąć 1. ligę – mówi Wojciech Mróz, trener i prezes klubu.

Czytaj też: Zagraliśmy turniej życia! UKS Staszkówka Jelna Mistrzem Polski

– Dziewczyny mają ogromną perspektywę – najstarsza zawodniczka podczas ostatniego meczu miała zaledwie 19 lat. Niektórzy nam tego zazdroszczą, jednak młody wiek niesie za sobą pewne zagrożenia, związane chociażby z mniejszym doświadczeniem - dodaje.

Jak wyglądały treningi zawodniczek podczas epidemii? Kiedy zespół będzie mógł zaprosić kibiców na swój stadion? Zapraszamy do obejrzenia naszej rozmowy.

[email protected], fot. UKS Staszkówka JelnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)