Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
14/01/2020 - 06:30

Zagraliśmy turniej życia! UKS Staszkówka Jelna Mistrzem Polski

UKS Staszkówka Jelna to absolutny fenomen. Kiedyś mały, wiejski klub liczący zaledwie kilka zawodniczek, dziś prawdziwa, odnosząca sukcesy piłkarska potęga. Nasze zawodniczki zostały złotymi medalistkami Mistrzostw Polski!

Zakończyły się pierwsze w tym roku futsalowe Mistrzostwa Polski. Wynik meczu finałowego (0:6), w którym do walki o zwycięstwo stanęły dwie drużyny: Pogoń Tczew i UKS 3 Staszkówka Jelna, nie pozostawił złudzeń. Nasze zawodniczki zostały złotymi medalistkami Mistrzostw Polski do lat 16 w halowej piłce nożnej. Klub z gminy Gródek nad Dunajcem już po raz trzeci w historii zdobył medal na krajowych mistrzostwach.

O przygotowaniach do finału rozmawiamy ze znakomitym trenerem, Wojciechem Mrozem, Sądeczaninem Roku 2018, który jest współzałożycielem Stowarzyszenia UKS 3 Staszkówka Jelna, specjalizującego się w piłce nożnej kobiet i dziewcząt.

- Na ten sukces pracowaliśmy całe życie. Mistrzem Polski nie byliśmy jeszcze nigdy. Droga do finału, w którym wzięło udział 16 najlepszych polskich drużyn piłkarskich, była długa – poprzedzały ją trudne eliminacje – opowiada trener Wojciech Mróz. W zespole grają dziewczyny z całego powiatu nowosądeckiego. Jak na swój wiek są bardzo doświadczone – mamy w drużynie reprezentantki województwa i dwie reprezentantki Polski. Dziewczęta uczą się w klasach sportowych – trenują razem z zawodnikami Sandecji. W przyszłości chcą być profesjonalnymi sportowcami.

Konkurencja w halowej piłce nożnej dziewcząt i kobiet z roku na rok wzrasta. Ciężko było osiągnąć taki wynik, tym bardziej, że byliśmy jedynym klubem wiejskim – pozostałe drużyny reprezentowały duże miasta takie jak Wrocław, Poznań i Warszawa – podkreśla trener zawodniczek. Zagraliśmy turniej życia!

Skład UKS 3 Staszkówki Jelna: Emilia Smoleń, Aleksandra Cygan, Anita Romuzga, Paulina Piksa, Wiktoria Dudka, Julia Fryczek, Zuzanna Rosiek, Julia Leśniak, Magdalena Wysowska, Martyna Brdej, Paulina Sokulska.